Під Конституційним судом проходить пікет на підтримку «мовного закону»

Під Конституційним судом проходить пікет на підтримку «мовного закону»

10.07.20 10:02 0 217
Під будівлею Конституційного суду України відбувається пікет на підтримку «Про забезпечення функціонування української мови як державної», повідомляє кореспондент Радіо Свобода.

Організаторами акції виступив рух «Українська дія». До пікету також приєдналися протестувальники з Івано-Франківська, яких організували декілька депутатів міської ради від партії «УКРОП», а також представники ВО «Свобода».

У Конституційному суді 9 липня розпочався другий день відкритих дебатів у слуханні справи за поданням 51 народного депутата 8-го скликання Верховної Ради про відповідність Конституції «мовного закону», який ухвалили у квітні 2019 року. 51 народний минулого скликання, здебільшого з фракції «Опозиційного блоку» підписали подання до Конституційного суду, адже, на їх думку, положення закону порушують Конституцію і «фактично означають дискримінацію російськомовних громадян за мовною ознакою».

До суду також прибув один з авторів закону, нині – депутат від «Європейської солідарності» Микола Княжицький.

«Мені соромно, що мені доводиться в українській державі ходити в суд, щоб захищати статус державної мови, і для мене це виглядає абсурдом. Уявіть собі, що в Польщі, Угорщині, в Ізраїлі, у Франції Конституційний суд розпочав би провадження про те, чи має ця мова там використовуватися, чи не має в тих чи інших сферах. Очевидно, це складно собі уявити», – каже депутат. ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Рада має ухвалити окремий закон для російської та інших мов нацменшин – представник Зеленського в КС

Про це повідомляє Радіо Свобода. http://www.radiosvoboda.org

Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)

КОМЕНТАРІ