На Тернопіллі в обласному архіві відкрили онлайн-виставку

На Тернопіллі в обласному архіві відкрили онлайн-виставку

20.07.20 09:00 0 327
В Державному архіві Тернопільської області відкрили онлайн-виставку з нагоди 30-ї річниці прийняття Декларації про державний суверенітет України.

«В експозиції представлено архівні документи, фото, які нагадують про цю історичну подію. Всі охочі мають можливість переглянути на сайті архіву за посиланням: https://te.archives.gov.ua/index.php/heroi/heroi-ato/2-uncategorised/271-provisnyk-nezalezhnosti», - зазначив директор державного архіву в Тернопільській області Федір Полянський.

Довідково. 16 липня 1990 року Верховна рада УРСР ухвалила доленосний документ – прийняла Декларацію про державний суверенітет України, що став Провісником Незалежності.

За прийняття цієї Декларації проголосувало більш ніж 98 відсотків депутатів тодішньої Верховної Ради, які в умовах радянської дійсності були обрані вперше на демократичних виборах.

Так, на виборчих округах Тернопільської області народними депутатами стали представники Народного руху України, Української Хельсінської спілки, активісти, і ні одного члена комуністичної партії.

Важливо для подальших державотворчих подій, що у преамбулі Декларації проголошувався суверенітет України як «верховенство, самостійність, повноту і неподільність влади республіки в межах її території, незалежність і рівноправність у зовнішніх відносинах».

Про це повідомили у Тернопільській облдержадміністрації
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: У Рівненській області у ...
Наступна новина: Долар зміцнився ще на 8 ...

КОМЕНТАРІ