На Тернопільщині вшанували пам’ять митрополита Андрея Шептицького

На Тернопільщині вшанували пам’ять митрополита Андрея Шептицького

30.07.20 12:20 0 107
29 липня, виповнюється 155 років від дня народження митрополита Андрея Шептицького – духовного лідера українського народу, чия постать сягає далеко за межі України й часу, в який він жив.

Андрей Шептицький був митрополитом Української греко-католицької церкви, яку очолював майже 44 роки. його пам'ять вшанували представники влади, громадськості та духовенства.

«Важко знайти галузь життя українців, де не було б внеску митрополита, – розбудова української церкви, збереження культурної спадщини та меценатство, благодійність, допомога сиротам, турбота про молодь, підтримка освіти та розвиток фінансово-економічної діяльності. Впродовж усіх років, за будь-якої влади, митрополит Андрей Шептицький був беззаперечним духовним авторитетом як для простого люду, так і для інтелігенції, а також взірцем любові до ближнього. Рятуючи життя людей у часи Другої світової війни, здобув особливу шану єврейської громади. Тому справедливо очікуємо, що найближчим часом ім'я Андрея Шептицького посяде своє місце серед Праведників народів світу», - зазначив заступник голови Тернопільської облдержадміністрації Віктор Устенко.

Довідково:

Андрей Шептицький народився 22 липня 1865 року у селі Прилбичі Яворівського району на Львівщині. Походив зі стародавнього знатного українського роду, який у XIX столітті зазнав полонізації, члени родини стали франкомовними римо-католиками. Незважаючи на сильну опозицію з боку батька, він стає ченцем Василіянського чину Греко-католицької церкви.

У 36 років Андрей Шептицький стає Главою Греко-католицької церкви. Упродовж 44 років очолював Церкву й українське суспільство в період двох Світових війн, пережив сім режимів: австрійський, російський, український, польський, радянський, нацистський і знову радянський. Був фундатором лічниці, Національного музею, Богословської Академії, надавав грошову допомогу різним релігійним, культурним та освітнім установам. Митрополит Андрей був покровителем митців, студентів, а також новатором в екуменізмі.

Помер 1 листопада 1944 року.

Про це повідомили у Тернопільській облдержадміністрації
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)

КОМЕНТАРІ