Чотири розслідування «Схем» – у шорт-листі Національного конкурсу журналістських розслідувань

Чотири розслідування «Схем» – у шорт-листі Національного конкурсу журналістських розслідувань

25.08.20 09:44 0 203
Чотири матеріали програми «Схеми» (спільний проєкт Радіо Свобода та UA:Перший) відібрали до шортлиста Національного конкурсу журналістських розслідувань: «Слуга власного бізнесу»: кіпрська таємниця депутата Холодова» Валерії Єгошиної, «Надра на експорт»: як друг Путіна возить українську сировину в Росію, де вона потрапляє в оборонку» Любомири Ремажевської та Альони Щербакової, «Посади мене, якщо зможеш»: безхмарне життя експрокурора після гучного затримання на хабарі» Георгія Шабаєва та «Україна-США: подвійні правила олігарха Ахметова» Надії Бурдєй.

Інформацію про фіналістів Національний конкурс журналістських розслідувань оприлюднив 24 серпня.

У розслідуванні «Слуга власного бізнесу» журналісти «Схем» викрили народного депутата від «Слуги народу» Андрія Холодова на зв'язку з тютюновим бізнесом, що могло свідчити про лобіювання ним інтересів бізнесу, до якого мала стосунок його родина, а саме – так званої «тютюнової правки» №8 до закону №1049.

Після публікації матеріалу та звернень депутатів НАБУ відкрило кримінальне провадження щодо ймовірного зловживання владою або службовим становищем. Сам Холодов заперечує зв'язок з тютюновим бізнесом. За його словами, кіпрська компанія, на яку заведений цей бізнес, була продана «іншому власнику» ще в 2018-му – втім, не розповів, кому саме.

Про це повідомляє Радіо Свобода. http://www.radiosvoboda.org

Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)

КОМЕНТАРІ