Європейські лідери розглядають дипломатичні кроки для виходу з політичної кризи в Білорусі

Європейські лідери розглядають дипломатичні кроки для виходу з політичної кризи в Білорусі

29.08.20 09:33 0 1531
Дипломатичні зусилля із врегулювання політичної ситуації в Білорусі займають центральне місце в порядку денному зустрічей у Берліні та Відні 28 серпня, після 19-го дня протестів у Мінську через результати президентських виборів.

Міністри закордонних справ ЄС мають намір продовжити дводенну зустріч в Берліні, на якій вони обговорюють санкції проти Мінська, а у Відні запланована зустріч Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ).

Зокрема у Відні прем'єр-міністр Албанії Еді Рама розповість про ситуацію в Білорусі на засіданні Постійної ради ОБСЄ. Рама як чинний голова ОБСЄ, і нова міністер закордонних справ Швеції Анн Лінде запропонували відвідати Білорусь, щоб підтримати відкритий і конструктивний діалог в країні.

Як держава-учасник ОБСЄ, Білорусь взяла на себе зобов'язання «проводити справді демократичні вибори і захищати права людини та основні свободи», – заявили 26 серпня верховний представник Євросоюзу із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель і міністр закордонних справ Канади Франсуа-Філіп Шампань.

Як вже повідомлялося, у ЄС домовилися ввести санкції щодо 15-20 осіб, обвинувачених в участі в фальсифікаціях виборів в Білорусі та в придушенні демонстрацій.

Лукашенко 27 серпня звинуватив Захід у тому, що він веде «дипломатичну війну» перед зустріччю дипломатів ЄС. Він звинуватив західні держави в прагненні використовувати нестабільність Білорусі для анексії її території. Чинний президент Білорусі звинуватив НАТО в зосередженні сил біля білорусько-польського кордону в останні тижні. Генсекретар НАТО Єнс Столтенберг неодноразово заперечував звинувачення Лукашенка і підтвердив свою позицію 27 серпня. ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Україна заморозила контакти з офіційним Мінськом – Кулеба

Про це повідомляє Радіо Свобода. http://www.radiosvoboda.org

Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)

КОМЕНТАРІ