ЄС офіційно запровадив санкції проти влади Білорусі

ЄС офіційно запровадив санкції проти влади Білорусі

03.10.20 10:02 0 446
Європейський союз офіційно запровадив санкції проти сорока чільних представників влади Білорусі, яких визначили як відповідальних за репресії й переслідування мирних учасників протестів, представників опозиції і журналістів, а також за порушення під час виборчого процесу.

Після того, як пізно ввечері 1 жовтня Європейська рада, найвищий керівний орган ЄС, закликала запровадити ці санкції якнайшвидше, Рада Євросоюзу остаточно підготувала ці обмежувальні заходи і опублікувала їх в Офіційному журналі ЄС, і таким чином вони набули чинності.

Санкції передбачають заборону особам зі списку на в'їзд до країн-членів ЄС чи транзит через них і замороження їхніх можливих активів у цих країнах, а також заборону громадянам і компаніям із ЄС надавати цим особам кошти.

У переліку наразі немає Олександра Лукашенка. Але в Євросоюзі раніше наголошували, що нинішній список не остаточний і може бути розширений, у тому числі й на особу Лукашенка.

Під санкції потрапили наразі чільники Міністерства внутрішніх справ Білорусі, внутрішніх військ і сил спецпризначення міліції, Комітету державної безпеки, а також керівники Центральної виборчої комісії країни.

Європейський союз не визнає офіційно оголошених результатів виборів президента в Білорусі, на яких, за твердженням білоруської ЦВК, ушосте переміг Лукашенко, і засуджує переслідування протестувальників і опозиції в країні. «Імунітету для тих, хто відповідає за переслідування демонстрантів і опозиційних політиків, не буде», – заявляла президентка Європейської комісії, виконавчого органу ЄС, Урзула фон дер Лаєн.

Про ухвалені нині санкції проти влади Білорусі в ЄС у принципі домовилися ще в серпні, але ухвалення їх досі блокував Кіпр, вимагаючи одночасно санкцій проти Туреччини через суперечку з нею щодо її діяльності для розвідки покладів газу в Середземному морі. Позицію Кіпру врешті вдалося подолати на засіданні Європейської ради (саміті ЄС) 1 жовтня, коли було ухвалено вимагати від Туреччини припинити таку діяльність і обіцяно санкції в разі неприпинення. За час, що минув, список підсанкційних осіб зріс із 12 в перших його версіях до нинішніх 40.

Раніше свої власні санкції щодо значно ширшого кола представників влади Білорусі запровадили країни Балтії, не чекаючи на спільне рішення Євросоюзу, і вже далі розширили свої списки. Також про аналогічні санкції оголосили Велика Британія і Канада. В усіх цих списках, на відміну від списків ЄС, є і прізвище Лукашенка. ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Лукашенка не визнали президентом. Що буде далі у відносинах ЄС та США із Білоруссю?

Про це повідомляє Радіо Свобода. http://www.radiosvoboda.org

Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Білорусь викликає своїх ...
Наступна новина: З 5 жовтня в Україні ...

КОМЕНТАРІ