Росія: московська прокуратура вимагає у вишів повідомляти про «неблагонадійних» студентів

Росія: московська прокуратура вимагає у вишів повідомляти про «неблагонадійних» студентів

18.10.20 10:34 0 194
Нікулінська міжрайонна прокуратура Москви інціювала перевірку виконання законодавства науковими та освітніми організаціями, повідомляє російська служба Радіо Свобода з посиланням на профспілку працівників вищої школи «Університетська солідарність».

Поміж іншого, від вищих навчальних закладів вимагають надавати інформацію «про реалізацію проєктів (програм), фінансованих з іноземних джерел, а також про реалізацію освітніх програм вищої освіти в області оборони і безпеки держави, забезпечення законності і правопорядку».

Читайте також: «Левада»: 70% росіян вважають США головним ворогом Росії, Україна – друга

Профспілка оприлюднила листа ректора Російської академії народного господарства та державної служби Володимира Мау, до якого долучений лист прокурора. Згідно з листом, перевірку здійснюють за дорученням прокурора Москви Дениса Попова, не лише в РАНГіДС, а й в інших «наукових та освітніх організаціях», хоча їхній перелік не оприлюднений.

Від вишів, зокрема, вимагають надати документи про співпрацю з закордонними неурядовими організаціями і російськими організаціями, включиними в перелік так званих «іноземних агентів». Виші також зобов'язані надати документи про можливу співпрацю з міжнародними установами, які «становлять (можуть становити) загрозу основа конституційного строю Росії, обороноздатності чи безпеки держави, як шляхом використання викладацького складу й студентів, так і з залученням співробітників, експертів сторонніх організацій».

Про це повідомляє Радіо Свобода. http://www.radiosvoboda.org

Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)

КОМЕНТАРІ