На Тернопіллі розповіли як зараховується страховий стаж,напрацьований в країнах СНД після 01.01.2004 року?

На Тернопіллі розповіли як зараховується страховий стаж,напрацьований в країнах СНД після 01.01.2004 року?

10.11.20 10:38 0 63
Заробітна плата (дохід) за період страхового стажу до 01 липня 2000 року враховується для обчислення пенсій на підставі документів про нараховану заробітну плату (дохід), виданих у порядку, встановленому законодавством, за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами, а за період страхового стажу починаючи з 01 липня 2000 року – за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку.

На даний час діє Угода про гарантії прав громадян держав – учасниць Співдружності Незалежних Держав у галузі пенсійного забезпечення від 13 березня 1992 року (далі – Угода), відповідно до якої пенсійне забезпечення громадян держав – учасниць Угоди здійснюється за нормами законодавства держави, на території якої вони проживають.

Ця угода поширюється на всі види пенсійного забезпечення громадян, які встановлені або будуть встановлені законодавством держав – учасниць Угоди (стаття 5 Угоди).

Відповідно, всі держави – учасниці Угоди зобов'язалися захищати права громадян у галузі пенсійного забезпечення, визнавати та виконувати зобов'язання за міжнародними угодами укладеними у цій сфері. Зобов`язання за Угодою стосуються не лише питань призначення пенсій, а й обчислення стажу.

Згідно статті 6 Угоди, для встановлення права на пенсію громадянам держав – учасниць Угоди враховується трудовий стаж, набутий на території будь- якої з цих держав, а також колишнього СРСР за час до набрання чинності Угодою.

Зарахування до страхового стажу з 01 січня 2004 року періодів роботи на території держав – учасниць Співдружності Незалежних держав, у тому числі періодів роботи, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, та врахування заробітної плати за періоди роботи на території держав – учасниць Співдружності Незалежних Держав, здійснюється за умови підтвердження сплати страхових внесків до відповідних фондів держав – учасниць Співдружності Незалежних Держав, на території яких провадилась трудова діяльність.

Обчислення пенсії проводиться з заробітку (доходу) за періоди роботи, які зараховуються до трудового стажу.

Про це повідомили у Тернопільській облдержадміністрації
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: «Марш народовладдя» у ...
Наступна новина: Нагірний Карабах: ...

КОМЕНТАРІ