Міністри закордонних справ країн НАТО обговорять майбутнє місії в Афганістані

Міністри закордонних справ країн НАТО обговорять майбутнє місії в Афганістані

02.12.20 08:28 0 380
Міністри закордонних справ країн-членів НАТО 1 грудня почнуть дводенну відеоконференцію, під час якої обговорять майбутнє місії альянсу в Афганістані.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ заявив, що НАТО опинилося перед «важкою дилемою» – залишити Афганістан з ризиком, що він перетвориться на притулок для міжнародних терористичних угруповань, або залишитися, але отримати затяжну місію з поновленням насильства.

Через понад 17 років після того, як НАТО взяв на себе керівництво міжнародними зусиллями в області безпеки в Афганістані, наразі в країні базуються близько 11 000 військовослужбовців з десятків країн. Більшість з них з Європи та інших країн-партнерів НАТО. Нинішній мандат місії – допомога в навчанні і консультування національних сил безпеки Афганістану.

Але присутність сил США, на які НАТО покладається в плані підтримки з повітря, транспорту і логістики, з 15 січня має скоротитися на 2000 осіб до 2500 військових.

Наразі навчальна місія НАТО триває, але в майбутні місяці альянс планує переоцінити можливість подальшої місію залежно «від умов на місцях», зазначив Столтенберґ 30 листопада.

Деякі експерти вважають, що європейським союзникам НАТО буде складно навіть залишити Афганістан без підтримки США. За їх словами, рішення США залишити тільки 2500 військовослужбовців США в рамках місії НАТО в Афганістані спонукало союзників у військовому плануванні з'ясувати, чи зможе НАТО продовжити свою діяльність в Кабулі та інших великих афганських містах. ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Кулеба розповів, як Україна готова допомогти у відбудові Афганістану

Про це повідомляє Радіо Свобода. http://www.radiosvoboda.org

Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: У Білорусі до страйку ...
Наступна новина: Тернопілля: «Ми забезпечили ...

КОМЕНТАРІ