Дотримання вимог охорони праці та створення безпечних умов на кожному робочому місці — обов'язок кожного роботодавця, закріплений за ним в трудовому законодавстві. У Трудовому кодексі представлений значний список обов'язкових для виконання положень. Серед них: інструктажі з охорони праці, організація контролю над станом умов праці на робочих місцях, здійснення безпеки виробничих процесів, строгий режим роботи й т. д. Всі заходи повинні проводитися регулярно. Далі, ми більш детально поговоримо про організацію системи охорони праці. Ну а розповість нам про це співробітник навчально-консультативного центру «Буденергоатом», якому безпосередньо можна пройти курс з охорони праці в Києві.
Організація охорони праці: що потрібно знати?
У разі невиконання приписів, і на керівника, і на порушника може бути накладено адміністративний штраф. Крім матеріального стягнення, порушення можуть призвести до адміністративного призупинення діяльності підприємства (до 90 діб). Уникнути всього цього дозволить дотримання інструкції:
- Обов'язково створіть на підприємстві надійну систему охорони праці.
- Подбайте про розробку і затвердження необхідної документації: положення про службу охорони праці, програми проведення інструктажів, інструкції про проведення контролю, плану заходів щодо поліпшення умов праці, атестації робочих місць.
- Забезпечте проведення медичного огляду на підприємстві — це невід'ємна частина системи охорони праці. Співробітникам, які працюють в небезпечних умовах, повинна виплачуватися компенсація (путівки в санаторій, молочні продукти та ін.).
- Здійснюйте постійний контроль над дотриманням норм і в разі необхідності покращуйте умови праці. Зазвичай все фіксується (в т. ч. нещасні випадки та перевірка знань працівників) в журналі зі звітами про контроль.
Інструктажі
Вступний інструктаж з безпеки праці необхідно проводити не тільки з усіма співробітниками компанії, а й зі студентами, що проходять на підприємстві практику, і відрядженими. Як правило, він проводиться в спеціально обладнаному приміщенні або в кабінеті з охорони праці. При цьому кожен співробітник проходить на робочому місці 4 інструктажі (1-й, 2-й, позаплановий і цільовий).
У разі необхідності, навколо підприємства повинні бути огорожі, а також забороняючі, попереджуючі та інші спеціальні знаки та плакати. Керівник підприємства також зобов'язаний знати, як захистити підлеглих, які працюють зі шкідливими речовинами, якими засобами індивідуального захисту їх слід забезпечити і як діяти в разі виникнення терористичного акту.
Організація техніки безпеки, проведення заходів з попередження травматизму і надання першої допомоги, відшкодування шкоди отримали травми співробітникам і розслідування нещасних випадків теж обов'язок керівника.
Висновок
Резюмуючи, можна зробити висновок, що охорона праці потрібна і важлива, оскільки дотримання на підприємстві встановлених правил в рази знижується травматизм і в цілому сприяє підвищенню продуктивності компанії.
КОМЕНТАРІ
Сайт супер, побільше б таких!
Цікава стаття, дякую. Цікавить: чи буде продовження?
Актуальная и свежая инфа
Коротше, справа до ночі. Після статті реально розморило ... Пішов спати.
круто