Помер від COVID-19 український історик,професор УКУ Ігор Скочиляс

Помер від COVID-19 український історик,професор УКУ Ігор Скочиляс

21.12.20 12:00 0 187
У Львові помер 53-річний професор Українського католицького університету, автор понад 250 наукових праць, історик Ігор Скочиляс.

Він лікувався у шпиталі від COVID-19, довгий час перебував у реанімації. Коронавірусна хвороба викликала у нього тромбофлебіт легень. Він перебував у важкому стані, друзі просили про допомогу для науковця і молитву.

Ігор Скочиляс був завідувачем кафедри історії УКУ, фахівцем українсько-польської тематики, ініціатором дослідження складних тем щодо українсько-польського протистояння у роки Другої світової війни, зокрема Волинської трагедії.

Ігор Скочиляс вивчав модерну релігійну культуру і східне християнство в Україні, унійну ідею й інституційні історії Київської митрополії. Професор Ігор Скочиляс щороку організовував для молоді з усієї України літню школу, присвячену пам'яті митрополита Андрея Шептицького. Був одним із ініціаторів відновлення українських цвинтарів у Польщі. Багато важливих релігійних тем коментував для Радіо Свобода.

Співчуття дружині й дочці від громади міста висловив мер Львова.

«Це великии? біль – втрачати таких людей. Сумуємо разом із близькими пана Ігоря», – зазначив міськии? голова Львова Андріи? Садовии?.

Український католицький університет повідомить дату прощання з науковцем.

Про це повідомляє Радіо Свобода. http://www.radiosvoboda.org

Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)

КОМЕНТАРІ