Про розкриття повних ставок по швидким позикам на картку в Україні

Про розкриття повних ставок по швидким позикам на картку в Україні

12.01.21 08:45 0 300

Національній банк України сповістив, що з 2021 року, кожна мікрофінансова організація повинна розкривати повну ставку навіть по невеликим кредитах.

За відомостями джерела, Національній банк України опублікував офіційну заяву, де сказано, що з 2021 року банк посилить контроль щодо мікрофінансових організацій, які видають невеликі позики. Закон набирає чинності з 2021 року.

Які зміни відбудуться?

Тепер в 2021 році мікрофінансові компанії повинні будуть розкривати повну відсоткову ставку по мікрокредитам. В даний час організації можуть рекламувати позики зі ставкою рівною 0,01%, а повні умови опубліковані під виноскою. Наприклад, мікрокредитні компанії проводить акцію та видає позику терміном на 5 днів практично за нульовою відсотковою ставкою. Але, якщо термін кредиту складе 14 днів, то з 6 дня відсоткова ставка становить вже 2% на день.

За новими правилами, мікрофінансові організації відразу повинні надавати повну інформацію, щодо кредиту.

За інформацією сервісу Crezu, що підбирає пропозиції по позикам від всіх мікрофінансових компаній України, в основному користується попитом швидка позика. Це кредит з терміном погашення не більше 30 діб. Тому Національний банк України зобов’яже фінансові організації детально розповідати про позики в різних рекламних оголошеннях, на сайтах компаній. На думку регулятора, нульові відсоткові ставки вводять в оману потенційних позичальників. Клієнт не має повної інформації, а в подальшому, відсотки можуть виявитися занадто нездійсненними умовами для нього.

7 жовтня 2020 року президентом підписаний закон, що стосується мікрокредитних компаній. Тепер компанії повинні чітко прописувати всі умови кредиту, який видається на термін менше 30 днів та на суму, що не перевищує мінімальну заробітну плату. Зараз ця сума дорівнює 5 тисяч гривень.

З чого все почалося?

З 1 вересня 2020 року банки працюють за новими правилами, згідно яких зобов'язані надавати зрозумілу та чітку інформацію про послуги. Національний банк України заявив про те, що нововведення показали відмінні результати. Адже провідні банки України повинні бути однодумцями Національний банк України щодо захисту прав споживачів. В майбутньому ці нововведення здатні збільшити клієнтську базу.

У відомстві вважають, що мікрокредитні організації повинні давати повну вичерпну інформацію по послугам, які вони надають.

Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
5 (голосів: 3)
Попередня новина: Зниження показників ...
Наступна новина: Після Різдва на кордоні ...

КОМЕНТАРІ