У ІV-му кварталі 2020 року порушень суб’єктами господарської діяльності Тернопільської області вимог ядерної та радіаційної безпеки не зафіксовано

У ІV-му кварталі 2020 року порушень суб’єктами господарської діяльності Тернопільської області вимог ядерної та радіаційної безпеки не зафіксовано

14.01.21 09:31 0 56
В ІV-ому кварталі 2020 року на території Тернопільської області у сфері використання ядерної енергії здійснював діяльність 91 суб'єкт господарювання (юридичні та фізичні особи), які застосовують у своїй діяльності радіаційні технології та використовують закриті (радіонуклідні) джерела іонізуючого випромінювання та пристрої, що генерують іонізуюче випромінювання (ДІВ).

Основна кількість цих суб'єктів – медичні установи, які використовують ДІВ у променевій терапії, рентгенівській діагностиці, інтервенційній радіології та інших галузях медицини.

Станом на 31 грудня 2020 року до бази даних Державного регістру джерел іонізуючого випромінювання внесено інформацію щодо 91 суб'єкта господарювання Тернопільської області та 298 ДІВ, які вони використовують.

Серед зареєстрованих джерел, 291 пристрій, який генерує іонізуюче випромінювання, використовується 88 суб'єктами господарювання. З 7 закритими (радіонуклідними) ДІВ, працюють 3 суб'єкти господарчої діяльності Тернопільської області.

Діяльність 48 суб'єктів господарювання Тернопільської області, відповідно до статті 26 Закону України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку», проваджуються на дозвільному принципі, а саме – на підставі ліцензій, виданих Державною інспекцією ядерного регулювання України.

У ІV-му кварталі 2020 року Управлінням (Північно-західна інспекція з ядерної та радіаційної безпеки на правах самостійного управління) Держатомрегулювання видача ліцензії на право провадження діяльності з використання джерел іонізуючого випромінювання та проведення планових і позапланових заходів державного нагляду (контролю) в Тернопільській області не проводились.

З метою дотримання суб'єктами господарської діяльності Тернопільської області вимог Закону України «Про дозвільну діяльність у сфері використання ядерної енергії», щодо обов'язкової реєстрації наявних ДІВ у Державному регістрі джерел іонізуючого випромінювання, протягом ІV-го кварталу 2020 року проведено реєстрацію 20 одиниць ДІВ, в тому числі, що реєструються вперше – 18, знято з обліку ДІВ – 4.

У ІV-му кварталі 2020 року порушень суб'єктами господарської діяльності Тернопільської області вимог ядерної та радіаційної безпеки при провадженні діяльності з використання ДІВ, які б призвели (або могли призвести) до несанкціонованого опромінення персоналу або радіоактивного забруднення навколишнього природного середовища, та виявлення ДІВ у незаконному обігу не зафіксовано.

Про це повідомили у Тернопільській облдержадміністрації
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: У Freedom Housе ...
Наступна новина: Долар уперше в 2021 році ...

КОМЕНТАРІ