Тернопільщина готується до відзначення 35-ої річниці аварії на Чорнобильській АЕС

Тернопільщина готується до відзначення 35-ої річниці аварії на Чорнобильській АЕС

10.02.21 13:25 0 143
Відзначення 35-ої річниці аварії на Чорнобильській АЕС на належному рівні – спільне завдання представників влади, органів місцевого самоврядування, громадських організацій, жителів області. Адже аварія на ЧАЕС визнана світовим співтовариством як найбільша техногенна катастрофа в історії людства.

На цьому наголосив голова обласної державної адміністрації Володимир Труш під час засідання організаційного комітету 9 лютого.

«26 квітня цього року виповнюється 35 років з моменту аварії на Чорнобильській АЕС, яка вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики, як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічним збитком. Відлуння цієї трагедії ми чуємо і донині… Тому ми повинні гідно вшанувати тих, хто поклав своє життя або віддав своє здоров'я за те, щоб ми могли спокійно жити в нашій державі», – звернувся до учасників засідання Володимир Труш.

Так, на Тернопільщині планують провести зустріч з активом ГО «Тернопільська обласна організація інвалідів Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України».

Також у планах - покладання квітів до меморіальних комплексів і пам`ятних знаків ліквідаторам, у храмах відбудуться заупокійні богослужіння. У бібліотеках, музеях, архівах заплановано організувати тематичні виставки, а у закладах освіти – уроки пам`яті та тематичні екскурсії.

Довідково. В області перебуває на обліку 39304 особи, яким встановлено статус постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. З них:

- учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС – 2 110 осіб, в тому числі – 443 особи з інвалідністю;

- учасників ліквідації ядерних аварій – 27 осіб, з них 4 особи з інвалідністю;

- потерпілих внаслідок аварії на ЧАЕС, евакуйованих із зони відчуження та переселених із радіоактивно-забруднених територій – 32439 осіб, з них – 459 осіб з інвалідністю;

- дітей, потерпілих від Чорнобильської катастрофи – 4728 осіб, з них 2 дитини з інвалідністю.

Крім того, в області на обліку перебуває 572 вдови померлих громадян, смерть яких пов'язана з наслідками Чорнобильської катастрофи.

Про це повідомили у Тернопільській облдержадміністрації
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Наступна новина: На міжбанку зупинилося ...

КОМЕНТАРІ