Пандемія COVID-19 негативно позначилась на правах ЛГБТ в Європі та Центральній Азії – ILGA

Пандемія COVID-19 негативно позначилась на правах ЛГБТ в Європі та Центральній Азії – ILGA

18.02.21 11:19 0 51
Міжнародна асоціація ILGA у своєму звіті про права ЛГБТ в Європі та Центральній Азії вказала на те, що пандемія COVID-19 негативно позначилась на цих спільнотах і призвела до «значного зростання» порушень прав трансгендерів по всій Європі.

«Спостерігається регрес в Австрії, Хорватії, Фінляндії, Угорщині, Литві, Росії, Словаччині, Словенії і Великобританії, а також «застій» в Німеччині, на Кіпрі, у Чехії, Грузії, Косові, Чорногорії, Північній Македонії та Швеції. Також спостерігається значне зростання розпалювання ненависті як з офіційних джерел, так і в ЗМІ та в Інтернеті. Тенденція словесних нападок політиків на ЛГБТІ значно зросла і поширилася в таких країнах як Албанія, Азербайджан, Боснія і Герцеговина, Болгарія, Чехія, Естонія, Фінляндія, Угорщина, Італія, Косово, Латвія, Молдова, Північна Македонія, Польща, Росія, Словаччина і Туреччина», – вказано у звіті.

Також правозихисники зазначають, що стосовно ЛГБТ поширюють мову ворожнечі релігійні лідери в Білорусі, Греції, Словаччині, Туреччині та Україні.

Читайте також: Становище ЛГБТ в Україні за рік: зради і перемоги

«Багато хто з них прямо звинувачують ЛГБТІ-людей в COVID-19. Ненависницькі висловлювання в соціальних мережах почастішали в Бельгії, Болгарії, Хорватії, Чехії, Мальті, Чорногорії, Росії та Туреччині, а також в засобах масової інформації в Словенії та Україні, в той час як мова ворожнечі залишається постійною проблемою в Грузії, Ірландії, Нідерландах, Північній Македонії, Португалії, Румунії, Словаччині, Іспанії і Великобританії», – йдеться у доповіді.

У контексті реєстрації одностатевих партнерств або права на шлюб, як і раніше, спостерігається стагнація в декількох країнах – Андоррі, Болгарії, Чехії, Естонії, Латвії, Литві, Румунії, Сербії і Словаччині, додають фахівці. Вони додають: посилення такої тенденції в тому, що все більше країн переходять до прав батьків, а не до прав партнерства, таким чином, «відволікаючи увагу від самих прав ЛГБТІ».

«Примітно, що в 2020 році Чорногорія стала першою країною на Західних Балканах, яка ввела цивільне партнерство, в той час як в Сербії уряд пообіцяв кроки із впровадження партнерства в 2021 році», – мовиться у звіті.

Щорічні прайди ЛГБТ цьогоріч через карантин, пов'язаний із COVID-19, були скасовані по всій Європі, додають доповідачі.

Щодо України, то Міжнародна асоціація ILGA у своєму звіті вказує дані правозахисного ЛГБТ-центру «Наш світ» про 369 випадків насильства і дискримінації щодо ЛГБТ в 2019 році, а також інформацію «Транскоаліції на пострадянському просторі» про 11 випадків дискримінації та насильства щодо трансгендерів від початку карантинних заходів через COVID-19 в березні. У двох випадках трансгендерні люди зазнали жорстокого насильства, зазначає ILGA.

Про це повідомляє Радіо Свобода. http://www.radiosvoboda.org

Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Наступна новина: На Тернопіллі земельна ...

КОМЕНТАРІ