«Концепція «Новоросія»: підручники з історії України,які рекомендували для грифу МОН,направлять на додаткову перевірку

«Концепція «Новоросія»: підручники з історії України,які рекомендували для грифу МОН,направлять на додаткову перевірку

18.02.21 09:28 0 51
Розкритиковані тексти підручників із історії України для 8 класу, яким конкурсна комісія Інституту модернізації змісту освіти рекомендувала присвоїти гриф Міністерства освіти, направлять на додаткову перевірку. Про це у відповідь на запит Радіо Свобода повідомили в Інституті модернізації змісту освіти.

«З метою поліпшення якості підготовки підручників, перевірки їх відповідності науковим поглядам, направити підручники з історії України та всесвітньої історії на додаткову екпертизу до установ НАН України та провідних закладів вищої освіти», – відповіли Радіо Свобода у відомстві.

Перестороги викликали підручники «Історія України» для 8 класу під шифрами 80704, 80708 і підручник «Історія України» 8 класу для шкіл із поглибленим вивченням історії під шифром 80802. Вчена рада Інституту української археографії та джерелознавства імені Грушевського НАН України розкритикувала їх.

«Підручники тлумачать історію освоєння Степової України в руслі концепції «Новоросія», а підручник 80802 ще й порівнює українців XVII століття з первісною людиною. Обидва підходи неприпустимі», – йдеться у висновку Інституту української археографії та джерелознавства імені Грушевського НАН України. ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: У МОН вивчають рішення ОАСК про перегляд підручників з історії за позовом Портнова

Про це повідомляє Радіо Свобода. http://www.radiosvoboda.org

Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Білорусь: пораненого ...
Наступна новина: Про підтримку людей в ...

КОМЕНТАРІ