За 9 місяців в Україні виявили 250 тисяч дезінформаційних повідомлень щодо коронавірусу – ООН

За 9 місяців в Україні виявили 250 тисяч дезінформаційних повідомлень щодо коронавірусу – ООН

05.03.21 12:15 0 347
Упродовж дев'яти місяців у 2020 році в Україні у соцмережах виявили 250 000 дезінформаційних повідомлень щодо коронавірусу. Про це свідчать дані дослідження на замовлення Програми розвитку Організації Об'єднаних Націй (ПРООН) та Дитячого фонду Організації Об'єднаних Націй (ЮНІСЕФ).

«Впродовж дев'яти місяців (з березня до листопада 2020 року) дослідники, використовуючи передову платформу для моніторингу й аналізу соціальних медіа SemanticForce, відслідкували понад 30 мільйонів повідомлень пов'язаних з тематикою COVID-19 у соціальних медіа. У процесі дослідження було виявлено 250 000 повідомлень дезінформаційного характеру, пов'язаних із COVID-19, в українських онлайн ЗМІ, блогах, форумах, соціальних мережах та месенджера», – повідомила пресслужба ПРООН в Україні.

В організації зазначили, що виявлені дезінформаційні наративи включають маніпулятивну та відверто неправдиву інформацію щодо носіння масок, конспірологічні теорії про походження та навіть сам факт існування новітнього коронавірусу та хвороби COVID-19, брехливі чутки щодо ефективності тестування на коронавірус і вакцинації, та іншу недостовірну інформацію щодо COVID-19.

Також паралельно з дослідженням провели опитування громадської думки, розповіли у ПРООН.

Відповідно до результатів опитування, приблизно третина українців вважають, що їхні шанси заразитися новітнім коронавірусом низькі.

Трійку лідерів джерел, яким надають перевагу громадяни України, посідають соціальні медіа (42 відсотки), телебачення (26 відсотків) та лікарі й медики (24 відсотки).

«Незважаючи на це, українці зауважили, що джерела, яким вони найбільше довіряють, – це їхні лікарі та медики (39 відсотків) і лікарі та спеціалісти у сфері охорони здоров'я (через ЗМІ) (29 відсотків), тоді як лише 27 відсотків довіряють соціальним медіа як джерелу надійної інформації», - додали у ПРООН. ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: 5G не викликає COVID-19 і не сприяє його поширенню. Хто і для чого дезінформує людей?

Про це повідомляє Радіо Свобода. http://www.radiosvoboda.org

Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)

КОМЕНТАРІ