Білоруського дипломата викликали до МЗС Польщі через затримання голови Союзу поляків у Білорусі

Білоруського дипломата викликали до МЗС Польщі через затримання голови Союзу поляків у Білорусі

26.03.21 12:07 0 52
Міністерство закордонних справ Польщі увечері 23 березня викликало білоруського дипломата через затримання в Білорусі голови Союзу поляків Анжеліки Борис, повідомляє пресслужба польського МЗС.

За даними видання «Белсат», до польського зовнішньополітичного відомства викликали радника-посланника посольства Олександра Чесновського, який не надав деталей щодо зустрічі.

За повідомленням МЗС Польщі, білоруському дипломату передали «однозначний сигнал, що дії білоруської влади суперечать міжнародним зобов'язанням Білорусі, які стосуються оборони національних меншин, а також двостороннім польсько-білоруським зобов'язанням про захист польської меншини».

Читайте також: Білорусь: житель Мінська отримав 15 діб арешту за те, що вивісив у вікні прапор Канади

«Діяльність Спілки поляків у Білорусі спрямована на культивування польської культури та традицій, підтримку польської освіти та вивчення польської мови. Затримання Анжеліки Борис, яку кілька днів тому було обрано на новий термін, рівносильне вигнанню польськості та завдає удару не тільки добрим відносинам із Польщею, але й традиційному білоруському мультикультуралізму», – йдеться в заяві польського МЗС.

Польська сторона закликала Мінськ якомога швидше звільнити Борис та припинити переслідування представників польської меншини.

Анжеліку Борис затримали 23 березня. Проти неї відкрили адміністративну справу за «певні дії», які підпадають під категорію «порушення порядку організації або проведення масових заходів».

Останнім часом в відносини офіційного Мінська погіршилися як із Польщею, так і з польською меншиною в Білорусі. ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: У Білорусі затримали опозиціонера, лідера Об'єднаної громадянської партії Миколу Козлова

Про це повідомляє Радіо Свобода. http://www.radiosvoboda.org

Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Наступна новина: Пандемія COVID-19 піддає ...

КОМЕНТАРІ