Коронавірус і Словаччина: прем’єр таки пішов у відставку через «Спутнік V»

Коронавірус і Словаччина: прем’єр таки пішов у відставку через «Спутнік V»

30.03.21 11:55 0 50
Прем'єр-міністр Словаччини Іґор Матович заявив про відставку через політичну кризу, що спалахнула кілька тижнів тому внаслідок таємної закупівлі головою уряду російської вакцини проти COVID-19 «Спутнік V», яка не дозволена до використання в Європейському союзі.

Цієї відставки тривалий час вимагали і опозиційні партії, і дві партії урядової коаліції з чотирьох, і президентка країни Зузана Чапутова.

Як заявив Матович, його має замінити на посаді голови уряду нинішній міністр фінансів Едуард Геґер, який належить до найбільшої коаліційної партії «Звичайні люди і незалежні особистості» (O?aNO) самого дотеперішнього прем'єра.

Зі слів Матовича випливає, що він надалі сам хотів би бути в уряді міністром фінансів.

Інші політичні сили підтримали крок Матовича. Але на цей момент не відома реакція на його бажання все одно залишитися в уряді однієї з менших коаліційних партій «Свобода і солідарність» (SaS). Ця партія вимагала, щоб Матовича не було в новому складі уряду ні на якій посаді. Інакше ж ця партія погрожувала виходом із нинішньої коаліції.

Матович натомість до нинішньої заяви вимагав для себе як одну з передумов відставки створення для нього в новому уряді нової посади віцепрем'єра у справах боротьби з корупцією. Але врешті він знизив свої амбіції.

Попередніми днями через нинішню кризу подали в відставку вже сім міністрів дотеперішнього уряду.

Кризу в Словаччині спричинила закупівля в Росії вакцини проти COVID-19 «Спутнік V», попри те, що вона не схвалена до застосування в Європейському союзі. Перший її вантаж доставили до Словаччини 1 березня з Росії словацьким військовим літаком.

Цю закупівлю прем'єр і голова МОЗ організували таємно навіть від інших партій коаліції, витративши на її закупівлю і перевезення бюджетні кошти. Коли коаліційних партнерів поставили перед фактом прибуття літаків із російськими вакцинами до Словаччини, вони виступили з різкою критикою такого кроку.

Проти використання несхваленої російської вакцини виступила й президентка Чапутова. ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Європейський регулятор лікарських засобів застерігає держави-члени ЄС від дострокового схвалення російської вакцини

Про це повідомляє Радіо Свобода. http://www.radiosvoboda.org

Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: У Криму продовжують ...
Наступна новина: У Лондоні вперше за пів ...

КОМЕНТАРІ