Комфортним вважається чисте та зволожене в нормальних межах повітря. Штучно його можна створити за допомогою нагрівання, охолодження, системи фільтрів, зволоження та рекуперації. Ці функції може містити єдина система вентиляції, або ж окремо припливна вентиляція, кондиціонер (спліт-система) та зволожувачі. Нумо розгляньмо основні функції систем клімат-контролю та принцип їх дії. Ну а розповість нам про це співробітник компанії "Ярта": yarta.com.ua, яка безпосередньо замається будівництвом внутрішніх інженерних мереж та систем забезпечення мікроклімату.
Функції клімат контролю в домі
Контролем клімату називається сукупність пристроїв, які роблять заміри параметрів повітря та підтримують їх в необхідних і заздалегідь зазначених межах. Основні параметри це температура, вологість і хімічний склад. Також, обов'язковою умовою в контролі клімату обмін повітряних мас. Тобто, повітря не повинне застоюватися, а показники клімат-контролю повинні відповідати:
- комфортній температурі повітря в межах 20-22 0 С;
- вологості повітря, що залежить від уподобань мешканців будинку;
- якісному насиченню повітря в кімнатах киснем;
- нормальному хімскладу повітря;
- добрій фільтрації пилу, пилку та інших домішок.
Як працюють кліматичні системи?
Основна особливість системи клімат-контролю - це виконання основних функцій підтримки клімату в автоматичному режимі. Налагоджена система не потребує постійного нагляду людини. Людина взаємодіє з системою на рівні:
- установка персоналізованих параметрів (в межах допустимого);
- періодичний контроль за ситуацією;
- спостереження за злагодженістю роботи всього підконтрольного обладнання.
Самостійно, система дозволяє наступне:
- З'ясовувати хімічний склад повітря та визначити кількість вуглекислого газу в ньому.
- Заміряти температуру в приміщенні та не випускати її з встановлених меж.
- Визначати вологіст та тримати її певних в рамках.
За порівняння виміряних показників з необхідними відповідає інтелектуальний блок, усередині якого розташована плата з мікроконтролером. Якщо дані не задовольняють заданим параметрам, на запрограмовані елементи управління подається відповідна команда, що дозволяє підігнати потрібний параметр в вірний діапазон значень. Наприклад, при виявленні сухого повітря в кімнаті, включається електричний зволожувач повітря.
Для зручності управління основні функції системи виносяться на спеціальний пульт управління. В якості пульта клімат-контролю для розумного будинку зазвичай виступає сенсорний дисплей зі спеціальною програмою. Така система дозволяє власникові не відволікатися на рутинну підтримку комфорту в будинку. Наприклад, для кращого сну в спальні температура знизиться, а в годину пробудження вона на кілька градусів стане вищою. Задіяти можна безліч параметрів, призначити для них таски і використовувати тригери. Все це залежить від можливостей системи і програмного забезпечення, за допомогою якого ці функції реалізуються.
КОМЕНТАРІ
Help! У автора автограф можна взяти?
я в захваті від Вашого стилю
Это — глупость!
что-то в этом есть, безусловно
познавательная тема
Портал просто супер!
Привіт! Пропоную обмін постовими з вашим блогом.
Я присоединяюсь ко всему выше сказанному.
автору спасибі за пост !!
Очень хорошая идея