Зазначається, що у Таджикистані зафіксували випадки гострого в'ялого паралічу у дітей, інфікованих циркулюючим дериватом вакцинного поліовірусу типу 2 (cVDPV2). Щоб зупинити поширення поліомієліту у країні провели загальнонаціональну кампанію імунізації, аби всі діти, які пропустили щеплення, могли їх надолужити та були захищені від захворювання й можливого настання паралічу в разі контакту з вірусом.
У ЦГЗ повідомили, що, за даними ВООЗ та ЮНІСЕФ, у Таджикистані планове охоплення щепленнями проти поліомієліту сягало близько 96 відсотків у 2019-му році, та перевищувало 90 відсотків у 2020-му. Тоді як у Україні рівень охоплення вакцинацією є недостатнім – 83 відсотки, що й збільшує ризик поширення поліомієліту.
«За оцінками Європейської регіональної комісії із сертифікації ліквідації поліомієліту є ризик передачі інфекції у випадку ввезення дикого поліовірусу або появи деривату вакцинного поліовірусу в 41 країні регіону. Ризик в Україні було віднесено до категорії високих. За таких умов надзвичайно важливо підтримувати високий рівень охоплення щепленнями. Адже це єдиний надійний спосіб запобігти поліомієліту. Шістьох доз вакцини достатньо, щоби сформувався імунітет до поліомієліту до кінця життя», – наголосили у ЦГЗ.
Там додали, що в Україні є ефективні вакцини від поліомієліту у достатній кількості.
У ВООЗ зазначають, що розповсюдження вірусу припиниться, якщо в країні буде вакциновано понад 95 відсотків людей. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Майже 20 тисяч дітей на сході України проживає у локаціях із ускладненим доступом до медичних послуг – ЮНІСЕФ
Про це повідомляє Радіо Свобода. http://www.radiosvoboda.org
Автор: головний редактор УкрЗахідІнформ
.
Попередня новина: До ранку середи в Києві ...
Наступна новина: США регулятори ...