«Культурні маршрути» – є одним зі способів європейського культурного співробітництва. Мета ініціативи Ради Європи показати об'єднання культури і спадщини в єдине ціле та спільно просувати і популяризувати європейську культуру та спадщину. Угода спрямована на формування спільного культурного простору шляхом популяризації європейської ідентичності та приналежності через обізнаність про культурну спадщину. Це все відбувається завдяки транснаціональним маршрутам, які тематично пов'язані», - зазначив Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко, коментуючи цю подію.
За словами очільника МКІП, важливим є і політичний аспект, адже він дозволяє нам стати лідером у формуванні тих чи інших культурних маршрутів: «Тепер ми в середині загально-європейського контексту, а отже маємо голос і вплив на формування наративу, який закладається у ці маршрути».
Щодо економічного ефекту, на думку Олександра Ткаченка, його отримають насамперед місцеві громади і туристичні організації.
Довідково
16 лютого 2021 року Верховна Рада прийняла Закон України «Про приєднання України до Розширеної часткової угоди про культурні маршрути». Президент України Володимир Зеленський підписав даний закон 15 березня 2021 року.
Приєднання до Розширеної часткової Угоди про культурні маршрути є практичною реалізацією положень Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.
Сторонами Розширеної часткової угоди про культурні маршрути є 34 країни, партнерами – Європейський Союз та Всесвітня туристична організація (UNWTO). Сертифікат «Культурні маршрути Ради Європи» як відзнаку якості отримали 40 європейських культурних маршрутів, які проходять понад 50 країнами світу. Територією України проходять лише 3 європейських культурних маршрути.
Про це повідомили у Тернопільській облдержадміністрації
Автор: головний редактор УкрЗахідІнформ
.
Попередня новина: Представник США на ...
Наступна новина: Міністр оборони Німеччини ...