Яку зброю вибрати для полювання?

Яку зброю вибрати для полювання?

20.04.21 23:11 0 293

У наш час можна зустріти велику різноманітність мисливських рушниць. Але яке вибрати рушницю для своїх завдань? Нумо розберімося. А допоможе нам в цьому співробітник інтернет-магазину arms.in.ua, в якому безпосередньо можна придбати мисливську зброю за доступною ціною.

Гладкоствольні дробові рушниці

Як зрозуміло з назви, такі рушниці для полювання мають гладкий ствол (будь-якого роду нарізи на такому стволі не передбачені). В наші дні даний тип рушниць є одним із найбільш масових. Заряд проводиться патронами, з казенної ділянки. В якості наповнювача патрона застосовується дріб, свинцеві кулі круглої форми та картеч. Магазинні рушниці (одноствольні), випускаються як однозарядними, так і багатозарядними.

Види багатозарядних рушниць:

  • Автоматичні (самозарядні). Перезарядка в таких рушницях здійснюється за допомогою енергії порохових газів, яка виділяється в момент пострілу.
  • Неавтоматичні. Перезарядка в даному типі зброї здійснюється не за допомогою енергії, а безпосередньо самим стрільцем.

Широке поширення і визнання отримали двоствольні рушниці, особливо з них виділяють дробовики з вертикальним розташуванням стволів: один ствол знаходиться над іншим (бокфлінти).

По розташуванню курка двостволки рушниці бувають курковими (курок виходить назовні) та безкуркові (курок захований в спеціальний замок, назовні ніяким чином він не виступає).

Попри те, що безкуркові рушниці є більш сучасними, але перевагу все ж віддається саме курковим рушниць.

Комбіновані рушниці

Свою назву цей вид рушниць отримав за те, що в ньому поєднуються нарізний і гладкий ствол, причому стволів може бути кілька. Такі стволи оптимально підходять для стрільби з використанням куль.

Одним з найяскравіших прикладів даного виду рушниць «Двійники» (більш раннє їх назва, по якому ви зможете їх дізнатися, «штуцери»), які як раз складаються з двох стволів: нарізного і гладкого дробового.

За умови, якщо рушниця складається з трьох стволів, то два з них будуть нарізними, а один гладким, або навпаки. навіть рушниці з чотирма стволами: два нарізних і два дробових, між собою вони з'єднуються по горизонталі.

Куледробові рушниці

Це вид рушниці, що володіє спеціальної сверловкой, яка забезпечує відмінну поразку зарядами і дробом, які випускаються з одного ствола.

Найпопулярнішими моделями з даного ряду сверловки «Парадокс» і «Райфлчок», у яких звуження ствола по довжині має висвердлюють в формі конуса з довгим переходом каналу ствола до звуження і містити в собі широкі, гвинтові нарізи. Така конструкція ствола не дає зриватися пулі і змушує її обертатися подібно штуцерної. Тому, бій штуцера і пуледробових рушниць не має істотних відмінностей.

Кульові рушниці

Кульові рушниці також різновидом мисливських рушниць. Канал ствола у таких рушниць нарізний. Кулі підходять найрізноманітніші, як за калібром, так і по вазі.

Кульові рушниці призначені для досить різноманітних видів полювань:

  • На тварин з великою масою тіла (це можуть бути будь-слони з носорогами), 500-1200 кгм первісна енергія кулі.
  • На тварин з середньою масою тіла (олені, лосі, антилопи), 350-500 кгм первісна енергія кулі.
  • На тварин, які проживають в степах або високо в горах (наприклад, сайгак), що знаходяться приблизно за 200 метрів, 200-400 кгм первісна енергія кулі.
  • На малогабаритних звірів, 0,5-15 кгм первісна енергія кулі.

Рушниці з одним-двома нарізними стволом зараз мають найбільший попит. Рушниці з одним стволом переважно магазинні. Їх перевага полягає в невисоких цінах, адаптованості під будь-який вид патронів, довговічності і надійності, а також в придатності для різноманітної полювання.

Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
5 (голосів: 2)
Попередня новина: Стільниці зі штучного ...
Наступна новина: Утепление пенополиуретаном ...

КОМЕНТАРІ