На Тернопільщині триває реформування інтернатних закладів

На Тернопільщині триває реформування інтернатних закладів

22.04.21 09:02 0 44
Завдяки проекту «Модернізація системи соціальної підтримки населення України», який передбачає реформування інтернатних закладів, на Тернопільщині протягом останніх років вдалось зменшити кількість дітей, які перебувають у закладах інституційного догляду та виховання, на 35,4 %. У пілотний закладах - на 58 %.

Про це повідомив голова обласної державної адміністрації Володимир Труш під час засідання міжвідомчої робочої групи з реформування системи інституційного догляду.

«Кращим прикладом реформування є перетворення комунального некомерційного підприємства „Тернопільський обласний спеціалізований будинок дитини”, на базі якого заплановано створити центр реабілітації та розвитку дитини. Активно ведуться роботи з оснащення приміщень під нові види послуг, відкрито реабілітаційне відділення, працівники пройшли перепідготовку. Майже вдвічі зменшилась кількість дітей перших років життя, які проживають у закладі, скоротились терміни перебування. За два роки жодна дитина після будинку дитини не була влаштована до інтернатного закладу, більшість повернулись до своїх сімей, решта усиновлені чи влаштовані до сімейних форм виховання. І це добрий показник», - зазначив Володимир Труш.

Як поінформував начальник служби у справах дітей адміністрації Ростислав Дрозд, для унеможливлення потрапляння дітей в інтернатні заклади розвиваються сімейні та наближені до сімейних форми виховання дітей.

«Протягом 2019–2020 років створено 4 дитячих будинки сімейного типу, до яких влаштовано 25 дітей, до існуючих ДБСТ довлаштовано 8 дітей, створено 7 прийомних сімей, влаштовано 16 дітей. Разом з тим, влаштування до сімейних форм виховання потребують 79 дітей», - зазначив Ростислав Дрозд.

Як розповів керівник проекту «Реформування закладів інституційного догляду та виховання дітей у Тернопільській області» Володимир Кузьмінський, Тернопільщина - одна з чотирьох областей, де реалізовується пілотний проект.

«Ми вже бачимо позитивну динаміку і конкретні результати. Це спільна праця і обласної державної адміністрації, і обласної ради, і команди проекту. 1 червня 2020 року затвердив план заходів з реалізації II етапу Національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017-2026 роки. Ним передбачено створення механізмів забезпечення прав та інтересів дітей у процесі реформування системи інституційного догляду та виховання дітей. Адже реформування закладів інституційного догляду і виховання має здійснюватися в найкращих інтересах дітей. Це означає, що рішення стосовно кожного закладу має прийматися виважено», - констатував Володимир Кузьмінський.

Про це повідомили у Тернопільській облдержадміністрації
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Наступна новина: Акція на підтримку ...

КОМЕНТАРІ