За два роки до ПЦУ приєдналося близько 700 парафій – Епіфаній

За два роки до ПЦУ приєдналося близько 700 парафій – Епіфаній

26.04.21 08:55 0 132
За два роки до Православної церкви України приєдналося близько 700 парафій, повідомив предстоятель ПЦУ, митрополит Київський і всієї України Епіфаній в інтерв'ю Радіо Свобода.

Ведуча програми «Суботнє інтерв'ю» Інна Кузнецова зазначила, що громада в місті Сарата на Одещині мала проблеми з переходом до юрисдикції ПЦУ, «місцевий владика говорив про те, що вони дійшли до Верховного суду України». Вона поцікавилася, наскільки багато таких прецедентів.

«Зараз є багато прецедентів. Згідно зі статистикою, впродовж цих 2 років до ПЦУ приєдналося близько 700 парафій нових. І ми маємо сотні позовів, спорів, які розглядаються в різних судових інстанціях. Нещодавно ми отримали добру звістку щодо рішення ВСУ по одній із парафій в Хмельницькій області. Велика палата ВСУ ухвалила рішення, яким скасувала рішення, які були ухвалені Господарським судом й іншими нижчими інстанціями на користь РПЦ», – заявив митрополит.

Він додав, що це рішення дуже важливе, оскільки воно лягає в основу в подальшу правову практику.

«Усі інші суди нижчої інстанції повинні керуватися цим рішенням. Тобто складається певна така правова практика, на яку повинні зважати суди нижчої інстанції. І в більшості випадків всі ті судові спори, які зараз є, розв'язуються на користь тих громад, які ухвалили рішення про приєднання до ПЦУ», – додав предстоятель церкви.

Про це повідомляє Радіо Свобода. http://www.radiosvoboda.org

Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)

КОМЕНТАРІ