Відома громадська організація «Відкрита Росія» оголосила про своє закриття

Відома громадська організація «Відкрита Росія» оголосила про своє закриття

28.05.21 08:57 0 63
Відома в Росії громадська організація «Відкрита Росія» оголосила про самоліквідацію. Виконавчий директор Андрій Пивоваров повідомив про повне припинення діяльності організації та закриття усіх відділень в регіонах.

«Ми робимо це, щоб уникнути кримінального переслідування. Скоро вибори, і влада готова на все, щоб не допустити незалежних політиків. Держдума ухвалює закон, за яким прихильників «Відкритки» (скорочення основної назви організації – ред.) можуть посадити на шість років просто за переконання. Нам не потрібні нові кримінальні справи проти наших прихильників. «Відкритки» як організації більше не існує», – повідомив Пивоваров у Telegram.

Приводом для рішення стало заплановане посилення кримінального покарання за статтею про діяльність небажаної організації.

І хоча сама «Відкрита Росія» не була визнана в Росії небажаною організацією. Такими прокуратура визнала зареєстровані у Великобританії OR (Otkrytaya Rossia) і Open Russia Civic Movement, Open Russia.

Після того як ці організації опинилися у списку небажаних в 2017 році, офіційний представник Генпрокуратури Росії заявив, що відомство «нічого не має проти» російського руху. Однак незабаром його учасників почали штрафувати в адміністративних справах, а потім відкривати й кримінальні.

Першою обвинуваченою в «сприянні небажаній» «Відкритій Росії» стала громадянська активістка з Ростова-на-Дону Анастасія Шевченко. У лютому цього року її засудили до чотирьох років умовно з випробувальним терміном.

Про це повідомляє Радіо Свобода. http://www.radiosvoboda.org

Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Триває будівництво ...
Наступна новина: На Тернопіллі володимир ...

КОМЕНТАРІ