Разумков щодо «закону про олігархів» – в РНБО можливий конфлікт інтересів

Разумков щодо «закону про олігархів» – в РНБО можливий конфлікт інтересів

04.06.21 09:46 0 49
Для визнання особи такою, що є олігархом, потрібне створення нового уповноваженого органу – таку думку голова Верховної Ради Денис Разумков висловив під час брифінгу в парламенті 3 червня.

Спікер схвально відгукнувся про ідею деолігархізації, назвавши її «важливим аспектом», але вказав на те, що, згідно з новим законопроєктом, визначати, хто є олігархом, повинна Рада національної безпеки і оборони. Разумков нагадав, що РНБО є дорадчим органом.

«(РНБО – ред.) не властива функція відносити тих чи інших громадян до тих чи інших категорій. Тому я думаю, що варто було б створити окремий орган, який би займався такими питаннями. Можливо, за аналогією з тими комісіями, які займаються відбором НАБУ, САП, можливо, із залученням іноземних експертів, це також було б ефективним механізмом», – припустив він.

Читайте також: На сайті Ради з'явився текст внесеного Зеленським законопроєкту про олігархів

Голова парламенту також вказав на ймовірний конфлікт інтересів з огляду на те, що до складу Ради входять політики вищого рангу.

«І голова Верховної Ради, і президент, і інші високопосадовці входять до РНБО і, якщо ми кажемо гіпотетично, що є якийсь голова ВР, який якось пов'язаний із олігархами, або будь-який інший посадовець, прем'єр-міністр, міністр, то навряд чи він буде підтримувати ідею включення такої особи до вищезазначеного списку. І це буде відвертим конфліктом інтересів при прийнятті того чи іншого рішення», – вважає Разумков.

Крім того, він нагадав, що не існує виключного переліку людей, які можуть входити до РНБО – їх призначає президент України – « в нас питань нема, це Володимир Олександрович Зеленський, але цей закон приймається на 10 років, і повинні бути запобіжники».

Про це повідомляє Радіо Свобода. http://www.radiosvoboda.org

Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Наступна новина: Жителі Тернопільської ...

КОМЕНТАРІ