Озеленення: що потрібно знати?

Озеленення: що потрібно знати?

05.06.21 11:13 0 336

Озеленення території — це сукупність робіт з благоустрою ландшафту, які спрямовані на створення декоративних рослинних композицій. З цією метою висаджуються дерева і чагарники, газони та квітники, формуються живоплоти, і виконуються інші роботи. Далі, ми поговоримо про основні прийоми озеленення територіх. Ну а розповість нам про це співробітник компанії «Le Green»: https://legreen.com.ua/uslugi/ozelenenie, в якій ви безпосередньо його можете замовити в Дніпрі.

Декоративне озеленення ділянки: що це таке?

Благоустрій ландшафтів неможливо уявити без зелених насаджень:

 • дерев;
 • чагарників;
 • квітів.

Декоративне озеленення ділянки є частиною такого масштабного поняття, як ландшафтний дизайн, причому, воно являється його ключовою складовою. Адже, як би не були красиві штучні та природні водойми, малі архітектурні форми або, наприклад, мощення, без живих рослин будь-яка територія буде виглядати тьмяно, в ній не буде тієї необхідної закінченості та гармонії, яка і викликає загальне захоплення.

Ландшафтне озеленення території при вмілому підході здатне не тільки істотно змінити візуальне сприйняття ділянки, а й замаскувати непривабливі сторони, подати у виграшному світлі, здавалося б, очевидні мінуси. Саме тому, поняття «озеленення» не обмежується тільки посадкою зелених насаджень, сюди включаються і попередні роботи на ділянці, такі як, пристрій дренажу і систем поливу, водовідведення, і цілий комплекс різних заходів щодо догляду за рослинами.

Озеленення території: основні прийоми

Безпосередньо для озеленення території використовують такі основні елементи й прийоми ландшафтного дизайну:

 1. Висадка дерев. Навряд чи хоч один парк, сквер, бульвар, або сад може вважатися повноцінним, якщо в ньому не ростуть дерева. Висадка дерев — один з найважливіших і обов'язкових елементів озеленення ландшафту. Дерева створюють дуже комфортну атмосферу, дають можливість ховатися від прямих променів сонця, вони, в буквальному сенсі, задають мікроклімат території, зменшують її запиленість і служать відмінним шумозахисним екраном ділянки. Крім усього іншого, дерева несуть позитивну енергію, зміцнюють сили людини, знімають відчуття втоми, позбавляють від стресу.
 2. Висадка кущів. З багатьох причин чагарник користується популярністю в ландшафтному озелененні. Чагарник створює додатковий обсяг території, маскує непорядні ділянки, приховує господарські будівлі. Як і дерева, чагарники можуть блокувати доступ шуму, пилу і служити відмінними екранами, що захищають ділянку від сторонніх очей. Використовувані в ландшафтному озелененні чагарникові насадження, часто відрізняються відмінними декоративними якостями. Чагарник з яскравими плодами, цікавим листям, вічнозелений, чудово прикрашає територію ділянки, в тому числі й в зимовий час.
 3. Жива огорожа. Цей елемент дуже популярний в дизайнерських садах і при озелененні міських ландшафтів, оскільки він несе не тільки практичну (захист від сторонніх поглядів, шуму і пилу), а і яскраво виражену естетичну функцію. Жива огорожа, правильно посаджена і доглянута, — це завжди красиво. При посадженні живоплотів використовуються листяні та хвойні породи дерев і чагарників. Рослини, складові живоплоту, можуть бути вільно зростаючими або стриженими, сформованими відповідно до фантазії дизайнера-озеленювача.
 4. Створення квітників. Посадка квітів — один з найулюбленіших прийомів озеленення ділянки, як початківцями садівниками-аматорами, так і професійними ландшафтними дизайнерами. Квіти здатні передавати те, що словами висловити неможливо. Навіть невміло облаштований квітник не просто прикрасить сад, але і створить в ньому настрій, тому квітники і грають особливу роль в ландшафтному озелененні. Однорічні квітучі рослини дають більше фарб і яскраво цвітуть з початку весни до перших морозів. Багаторічні — мають більш стриману кольорову гаму, але при правильному підборі та складанні в рослинні композиції забезпечують саду тривалу декоративність.
 5. Облаштування альпінарію. Альпійські гірки, або, як їх ще називають, кам'янисті сади стали останнім часом дуже поширеним елементом для оформлення садової ділянки. Часто в даному елементі включені альпійські рослини, але крім них використовуються і звичні для наших садів, які підходять під загальну концепцію саме багаторічні, невеликі дерева. Кам'янистий сад вписується в будь-який ландшафт, він не потребує особливого догляду і має природний вигляд. В елементи кам'янистого саду часто включають сходи, перекати, водойми й містки, що додає саду декоративності й оригінальності.
 6. Декоративне озеленення газонів. Розбивка газонів на садових і дачних ділянках і декоративне оформлення великих площ — це один з найефектніших елементів озеленення. Смарагдові галявини прекрасно декорують будь-які види ландшафтів і вписуються в будь-який дизайн. Газони є як фоном для рослинних композицій або малих архітектурних форм, так і самостійним елементом ландшафтного дизайну.
 7. Вертикальне озеленення. За допомогою елементів, що становлять вертикальне озеленення, у садівника з'являється можливість розширити садовий простір. Додати приватності, створити тінистий куточок, приховати монотонність забору, задекорувати непривабливі елементи саду. А, наприклад, для озеленення міських територій, вертикальне озеленення часто єдиний можливий вид для озеленення.
 8. Озеленення дахів. Цей, досить новий і поки не поширений вид озеленення хоч і не має безпосереднього відношення до озеленення ландшафту, але, тим не менш, є додатковою декоративною прикрасою для візуального сприйняття території в цілому. Щоб створити газон на даху потрібно володіти не тільки знаннями по розбивці газонів, але і певними навичками для підтримки його декоративності.
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
5 (голосів: 1)

КОМЕНТАРІ