Як не помилитися з вибором постачальника електроенергії?

Як не помилитися з вибором постачальника електроенергії?

08.06.21 21:15 9 207

В Україні для постачальників електроенергії до 1 липня діятиме режим покладання спеціальних обов’язків. Проте, в Кабміні існує думка, що ринок електроенергії може перейти зі споживачем на ринкові відносини, що у свою чергу дозволить зростати тарифам. Але постачальник електроенергії, при бажанні може бути змінений.

Споживач має можливість відповідно до Закону України “Про ринок електричної енергії”, змінювати енергопостачальника. Навіть, коли у споживача є заборгованість, це не може стати перепоною. Щоб це зробити споживач повинен вибрати, а також укласти договір з новим постачальником, у письмовій формі, або ж подати заяву, для того, щоб приєднатися до договору. Така заява має в собі обов’язково містити персональні данні, вузли, а також точки комерційного обліку, EIC коди.

Після того, як усі необхідні дії буде виконано, протягом 21 дня, відбуватиметься перехідний період зміни постачальника. Забезпечить внесення змін у реєстри комерційного обліку, новий постачальник з відповідним оператором системи. Під час зміни постачальника, необхідною процедурою являється звірка взаєморахунків. Якщо наявна заборгованість, сторони повинні розв'язувати це питання впродовж п’яти робочих днів.

З цього стає зрозуміло, що змінити постачальника не так уже і складно. Коли до цього питання підходити розумно та зважено, то це дозволить отримати кращі умови договору, а також скоротити витрати на електроенергію.

Також варто зауважити, що для побутових споживачі зміна постачальника не має жодного сенсу. Завдяки участі у програмі ПСО, яку запровадив уряд, постачальники універсальних послуг, які є в кожній області, мають змогу пропонувати для населення знижені тарифи. Аналогічні пропозиції не можуть надати незалежні постачальники.
Необхідно враховувати такі нюанси, саме бізнесменам, при зміні постачальника:

  1. Потрібно звертати увагу не тільки на текст договору, а також на умови комерційної пропозиції.
  2. Потрібно добре ознайомитися з чинним договором перш ніж укладати новий з постачальником, щодо наявності за дострокове розірвання санкцій. Дуже часто штрафи можуть повністю перекрити всі вигоди від нової угоди.
  3. Також важливо перевірити відсутність порушень, наявність ліцензії, а також історію ринкових операцій своїх потенційних партнерів.
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
5 (голосів: 4)
Попередня новина: Плюсы и минусы газовых ...
Наступна новина: Як вибрати автомобільні ...

КОМЕНТАРІ

аватар країна
Reartemut - 09.06.21

ну что тут скажешь…

аватар країна
dristyn - 09.06.21

Это — здорово!

аватар країна
ya_not - 09.06.21

ну що тут скажеш ...

аватар країна
pumba117 - 09.06.21

Ух ти :) Здорово як!

аватар країна
ZOZOZOZOZOZOZ - 08.06.21

Знакомый стиль...

аватар країна
oformimcar - 08.06.21

Мне все понравилось

аватар країна
CassetteFROM80s - 08.06.21

хороша ідея.

аватар країна
busily - 08.06.21

Сайт супер, побольше бы таких!

аватар країна
wildni - 08.06.21

Действительно интересная тема.