Картоплекопалки для мінітрактора та мотоблока: що потрібно знати?

Картоплекопалки для мінітрактора та мотоблока: що потрібно знати?

10.06.21 01:18 0 397

Збір врожаю картоплі вручну — робота, що вимагає значних витрат сил і часу, тому фермери вважають за краще оптимізувати робочий процес за допомогою використання спеціального сільськогосподарського обладнання. Але якщо для збирання картоплі з поля площею десять і більше гектарів необхідний комбайн і конвеєр, що автоматизує сортування коренеплодів, то власникам невеликих фермерських господарств використовувати таку спецтехніку часто недоцільно. Зібрати урожай з невеликого поля швидко і з найменшими зусиллями допоможе картоплекопалка до мінітрактора. Нумо розгляньмо що це таке.

Призначення, переваги картоплекопачів

Картоплекопалки представляють собою механізовані пристрої, призначені для викопування картоплі, часткового очищення від налиплої землі і подальшого викладання її на поверхню ґрунту. Як і картопле сажалка для мотоблока, копалка легко монтується на самохідне с / г знаряддя і приводиться в дію від його двигуна.

Основними покупцями навісного картоплезбирального обладнання є власники невеликих фермерських господарств, а також люди, що мають городи великої площі. Як правило, щоб полегшити та прискорити роботи по посадці, вирощування, збору врожаю на таких відносно невеликих територіях, досить одного мотоблока з декількома навісними знаряддями різного призначення.

Картоплекопач для мынытрактора, зрозуміло, не можна порівняти за потужністю, швидкості, ККД з картоплезбиральним комбайном, однак він дозволяє зібрати урожай в рази швидше, ніж вручну, лопатою.

Головними перевагами даного навісного обладнання є наступне:

 • Простота в експлуатації, в зберіганні.
 • Легкість установки / демонтажу знаряддя на мототрактор.
 • Досить високий ККД.

Пристрій і принцип роботи навісного обладнання для викопування картоплі

За принципом роботи копачі картоплі нагадують бурякозбиральний комбайн, а також інші види техніки для збирання коренеплодів. Конструкція даного навісного обладнання досить проста. Вона включає 4 основних функціональних елементи:

 1. Каркасна рама на колесах;
 2. Підкопувальні грунт лемеші;
 3. Бункери / грохоти / просіювальні решітки — елементи, які очищають підняту картоплю від налиплої землі;
 4. Елементи, які забезпечують кріплення екскаватора на міні-трактор.

Збір урожаю за допомогою механізованого устаткування відбувається наступним чином: лемеші копача підкопують ґрунт на потрібну глибину і піднімають картоплю разом з ґрунтом в гуркіт або на решітку. Під дією вібрації викопані коренеплоди очищаються від землі, потім скидаються на поверхню ґрунту. За одну годину роботи на пішому тракторі або мотоблоці можливо викопати ряд картоплі довжиною 1,5-2 км. Після фермеру залишиться зібрати очищені від землі коренеплоди з поверхні ґрунту.

Типи картоплекопачів для мотоблоків і міні-тракторів

Картоплекопач для міні-трактора або мотоблока може бути одно- або дворядним. Кількість рядів, для копання пристроєм одночасно, визначається числом і особливостями розташування лемешів. Як правило, легкі компактні 1-рядні знаряддя використовуються на невеликих територіях. А масивні 2-рядні застосовуються на полях площею до 10 га. Вони призначені для монтажу на досить потужну самохідну техніку — міні-трактор МТЗ, міні-трактора японського виробництва, ін.

Що стосується особливостей конструкції пристрою, картоплекопачі бувають:

 1. Універсальні — прості знаряддя з клиноподібними лемехами і гратами із прутів; піднімають близько 85% врожаю;
 2. Вібраційні - пристрої з вібраційним стволом, який проводить очищення картоплі; викопують 95% врожаю;
 3. Швиряльні — знаряддя, оснащені широким лемешем і гратчастим барабанним ротором; підіймають з ґрунту близько 98% врожаю;
 4. Елеваторні — оснащені прутковим елеватором і вібраційними гратами; викопують близько 98% врожаю.
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
5 (голосів: 4)
Попередня новина: Переваги модульних ...
Наступна новина: Що повинно бути в коробці ...

КОМЕНТАРІ