Підприємництво в Чорнобилі: як держава стимулює відродження в зоні відчуження завдяки прозорій оренді

Підприємництво в Чорнобилі: як держава стимулює відродження в зоні відчуження завдяки прозорій оренді

12.06.21 11:50 0 452
Після вибуху на ЧАЕС жителі навколишніх міст були евакуйовані, а територія закрита – життя мало зупинитися, проте частина мешканців лишилась.

І навіть через 35 років, життя не залишило зону відчуження: кілька тисяч людей регулярно приїздять працювати на станції та інших місцевих підприємствах, а кількість туристів щороку зростає в десятки разів.

Ничипорчук Олена Вікторівна – героїня нашої шньої історії займається підприємницькою діяльністю зоні відчуження вже доволі тривалий час. Сім'я пані Олени проживає в Чорнобилі і має декілька точок бізнесу, які разом з татом Віктором орендує в держави ще з 2008 року.

Про досвід підприємництва їх родини в Чорнобильській зоні читайте в нашій щотижневій рубриці «Історії успіху»:

Пані Олено, розкажіть, будь ласка, трішки про свій бізнес: чим ви займаєтесь, в якій галузі працюєте, як давно?

Наша підприємницька діяльність пов'язана із сферою торгівлі в м. Чорнобиль. Ми – власники магазинів та кафе. Відкрились ще в 2008 році. Наразі через карантинні обмеження, кафе тимчасово не працює.

Ви проживаєте Чорнобилі?

Ні, ми працюємо в Чорнобилі за вахтовим методом і регулярно туди приїжджаємо, оскільки в зоні відчуження заборонено проживати на постійній основі.

Щодо об'єкту оренди. В грудні Ви підписали договір оренди на п'ять років, скориставшись системою прозорих орендних аукціонів. Ви й раніше орендували в держави?

Так, ми орендуємо це приміщення вже понад 9 років. Раніше користувались старою системою оренди, коли договір підписувався на три роки. Тепер з'явилася нова система і, маю визнати, що вона дійсно значно зручніша. Не потрібно щороку бігати з документами, а договір одразу укладається на 5 років. До того ж ми орендуємо різні об'єкти, відповідно і договори підписані в різний час. Раніше дуже багато часу витрачалося на документацію. Також великий плюс полягає в тому, що все відбувається онлайн та вся інформація під рукою. А в регіональному відділенні Фонду також працівники завжди готові підказати щось чи порадити. В цілому я задоволена.

Ви орендуєте в держави декілька об'єктів?

Так, в нас вісім договорів.

Поділіться, будь ласка, Вашою думкою щодо нової системи оренди через прозорі аукціони.

Це дійсно зручніше. Ми користувались аукціонною системою вперше, та незважаючи на це, нам все сподобалось.

Згідно з інформацією на сторінці аукціону, Ви орендували це приміщення за доволі невелику суму – всього 154 грн на місяць. З чим пов'язана така ціна?

Йдеться не лише про наш об'єкт, у Чорнобилі взагалі ціни на оренду дуже низькі. В нас немає таких цін, як в будь-якому іншому місті. Кабінет Міністрів України прийняв постанову про те, що орендна плата в нашому регіоні має зменшитися в 15 разів. Наприклад, якщо оренда приміщення складає 6 000 грн, то в нас в Чорнобилі це буде близько 400 грн. А об'єкт, який я орендую, не такий вже і великий, тому і вийшло 154 грн. Проте, так було не завжди. Раніше – до цієї постанови 2016-го року – ціна була високою і орендувати було не вигідно. Але держава дала можливість орендувати за дуже вигідними цінами і ми змогли розширити власний бізнес та укласти нові договори.

Розкажіть, будь ласка, про Ваш об'єкт оренди на Полупанова 2/1. Скільки інвестували в його модернізацію та розвиток?

Ну, відверто кажучи, це були руїни – взагалі ні стін, ні підлоги… Довелося повністю робити ремонт.

Орієнтовно, сума, яку ми вклали в ремонт та покращення технічного стану приміщення, складала 60-70 тис. грн. Наразі наш бізнес непогано функціонує. Хотілося б, звісно, щоб справи йшли краще, проте «маємо що маємо». Раніше в Чорнобилі було дуже багато людей, тому і бізнес йшов краще. Проте ми все одно продовжуємо займатись своєю справою.

Чи плануєте Ви в майбутньому покращувати умови орендованого об'єкта?

Так, ми постійно намагаємося покращувати технічні умови приміщення протягом всього часу оренди. Але все залежить від ситуації, яка складеться тут, в Чорнобилі, та від проектів, які заплановані владою в зоні відчуження. В цілому, так – на майбутнє ми плануємо різного роду покращення. Зараз якраз багато туристів приїжджають, і вони заходять до нас, купують в магазині сувеніри, продукти, каву-чай, супутні товари.

Так, дійсно, на попит туристів на екскурсії в Чорнобиль значно підвищився. Чи впливає це на Ваш бізнес?

Ну, важко сказати, що ситуація кардинально змінилася, але в цілому так – туристи часто в нас скупляються.

Якби була можливість приватизації об'єкту після оренди, чи взяли б ви участь в такого роду аукціоні ?

На жаль, на приватизація в Чорнобильській зоні заборонена законом. Проте, якщо ситуація зміниться і це можна буде зробити – я обов'язково візьму участь в аукціоні за право стати повноправною власницею об'єкту.

Команда Фонду державного майна України вдячна пані Олені за розмову та бажає подальших успіхів у бізнесі.

Також запрошуємо усіх охочих брати участь у прозорій оренді, адже це зручний та вигідний механізм інвестицій у власну справу!

Фонд держмайна підготував спеціальну інструкцію, яка дозволяє ознайомитись з правилами участі в орендних онлайн-аукціонах, переглянути яку можна тут.

А щоб бути завжди в курсі найцікавіших та найвигідніших аукціонів – підписуйтесь на наш телеграм канал Оренда в Україні.

Також кожен може підписатися на спеціальну розсилку і щотижня отримувати актуальну інформацію про вже оголошені аукціони на електронну пошту. Підписатися – http://bit.ly/3jjSDQA .

Про це повідомили у Тернопільській облдержадміністрації
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Байден прийме Меркель у ...
Наступна новина: Головне у новинах на ранок ...

КОМЕНТАРІ