Згідно з проєктом, якщо Росія намагатиметься використовувати газ як зброю або здійснити агресію проти України, Німеччина вживатиме заходів як одноосібно, так і з залученням європейських партнерів, включно з санкціями щодо обмеження російського експорту енергії.
На думку журналістів, таке рішення канцлера Німеччини Анґели Меркель може свідчити про певні поступки, адже раніше вона відмовлялася здійснювати кроки проти Москви щодо газопроводу, називаючи його винятково комерційним проєктом.
За словами речника Держдепартаменту США Неда Прайса, «німці висунули корисні пропозиції, і ми змогли досягти прогресу в кроках для досягнення цієї спільної мети, ця спільна мета полягала в тому, щоб Росія не могла використовувати енергію як зброю».
В угоді нібито прописані важелі впливу, які Німеччина буде використовувати для пролонгації угоди про транзит газу між Україною та Росією на термін до 10 років після закінчення її терміну дії у 2024 році.
Журналісти Bloomberg не змогли отримати коментарі з Кремля щодо можливої угоди між США та Німеччиною. ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Північний потік-2», США, Німеччина та Україна: про що домовляються сторони та чим ризикують
Про це повідомляє Радіо Свобода. http://www.radiosvoboda.org
Автор: головний редактор УкрЗахідІнформ
.
Попередня новина: За Макроном могли стежити ...
Наступна новина: 21 липня – що очікувати в ...