Хто такий QA engineer?

Хто такий QA engineer?

18.08.21 11:38 0 763

Quality Assurance - це процес, спрямований на забезпечення високої якості продукту, що розробляється. Він присутній на всіх етапах розробки, запуску і подальшої підтримки: сюди входить підбір методів / методологій для контролю за якістю, створення стандартів, підбір інструментів для збору інформації та її аналізу, налагодження механізму для виявлення і запобігання дефектів (або багів).

Якщо по-простому, то основне завдання QA-процесу - зробити програму краще як для бізнесу (реалізувавши бажані функції), так і для кінцевого користувача (щоб йому було зручно нею користуватися), запобігши якомога більше можливих помилок і збоїв.

Одна зі складових QA - це Quality Control (контроль якості). Тут мається на увазі аналіз отриманих даних після проведення тестів, пошук і виявлення помилок / дефектів. І якщо QA - це великий термін, що описує весь процес забезпечення якості в компанії. І, власне, Testing (тестування) - процес перевірки реалізованих функцій на відповідність заданим параметрам.

Ролі спеціалістів із забезпечення якості

Серед експертів в тестуванні ПО можна виділити 4 основні ролі, які відрізняються своїми KPI. Найчастіше один фахівець поєднує як мінімум кілька ролей:

  • Менеджер (Test Manager). Відповідає за організацію процесу забезпечення якості: складає і контролює плани та терміни виконання робіт, спілкується з ключовими стейкхолдерами, стежить за % покриття вимог тестами, організовує роботу QA-команди.
  • Аналітик (Test Analyst). Працює з вимогами (аналізує однозначність, відсутність розбіжностей, повноту) і структурою додатків (виділяє основні складов).
  • Дизайнер (Test Designer). Отримавши аналіз вимог і карту додатки, розробляє тест-кейси.
  • Тестувальник (Test Executor, Tester). Виконує написані тести, створює технічну документацію, де описує знайдені дефекти (баги) і як він їх отримав.

До речі, на сайті goit.ua/kiev/qa/ можна записатися на курс QA Engineer та пройти його онлайн.

Можна виділити 2 великі групи щодо способу проведення процесу тестування:

  1. Функціональний / мануальний тестувальник. Перевірка програм / додатків згідно з заданим критеріям проводиться "вручну".
  2. Автотестувальник (займається автотестування). Перевірка проходить за допомогою коду, написаного тестувальником, для автоматизації процесу тестування.

Також компанії можуть виділяти в окрему посаду експертів-тестувальників, які займаються якимось певним видом тестування:

  • security QA engineer - перевіряє системи безпеки (дуже актуально в банківській сфері);
  • тестувальник локалізації — важливо для програм, що виходять в різних країнах і т. д.

Але найчастіше потрібні фахівці, здатні проводити як мінімум кілька видів тестування.

У теорії, QA engineer - це більш широке поняття, що має на увазі фахівців, що відповідають за забезпечення якості в компанії: сюди входить підготовка плану, необхідної документації, проведення аналізу вимог, написання тест-кейсів і т.п. Він відповідає за настройку механізму, який може поліпшити як ПО, так і сам процес розробки в цілому. Тестувальник же безпосередньо проводить тестування з заздалегідь підготовленим завданням, аналізує, де і як краще шукати можливі уразливості та баги.

На практиці, через відносну "молодість" сфери ІТ, можна отримати кашу у вигляді суміші в одній вакансії різних завдань і обов'язків, коли вказуються QA-фахівці, де на практиці потрібні автотестери або тестувальники, коли потрібні QA-менеджери.

Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
5 (голосів: 125)
Попередня новина: Олексій Любченко: ...
Наступна новина: США занепокоєні ...

КОМЕНТАРІ