Саморізи по дереву вважаються досить популярним видом кріплень. Їх застосування допустимо і на виробництвах, і в побутових умовах. Компанії-виробники пропонують чимало варіантів саморізів. У чому ж їх переваги? Які різновиди та особливості фіксації? Нумо розберімося.
Переваги
Щоб створити міцну і надійну конструкцію, необхідно використовувати матеріал відмінної якості та відповідні елементи кріплення. Збірка практично всіх будівель і матеріалів, виконаних з дерева, здійснюється за допомогою саморізів. Переваги їх такі:
- За допомогою різьблення саморіз створює отвір, де надалі відбувається його надійна фіксація.
- Неповне різьблення дозволяє добре закріпити верхній елемент.
- Багатопрофільне застосування всередині приміщень.
- Випускаються різні форми різьблення, серед яких ріжучі грані, канавка й інші. Завдяки поєднанню кількох елементів вдається встановлювати деталі, не допускаючи розтріскування.
- Під капелюшком є спеціальні шліци, які вкручують саморізи та не проколюють деревину.
Різновиди
Існує кілька різновидів саморізів по дереву. І варто розглянути їх особливості.
За характером обробки поверхонь саморізи бувають:
- Чорні та оксидовані. Вони підходять для застосування в неагресивних умовах. Оброблені фосфатами саморізи стають чорними матовими. А ось оксидовані, крім чорного забарвлення, володіють ще і блискучою поверхнею.
- Оцинковані. Від попереднього різновиду вони відрізняються наявністю додаткового антикорозійного шару. А ще вони мають більш часте різьблення, кут нахилу якого складає 45 градусів.
За формою саморізи бувають:
- З прес-шайбою. За допомогою таких саморізів монтуються фанерні та профільні листи. Виконана у вигляді шайби головка неглибоко проникає в матеріал.
- З шестигранною головкою. Подібний саморіз ще називають «глухарем». За допомогою таких виробів можна закріпити сантехніку та конструкції до основи з бетону.
- Саморізи для покрівлі та конфірмати. Що стосується покрівельних саморізів, то вони можуть бути застосовані для обшивки поверхонь полікарбонатом. А ось конфірмати є меблевими саморізами, які мають тупий кінець.
Особливості фіксації
Саморізи мають гостре закінчення та різьблення, а значить, самі можуть висвердлювати отвір для подальшої фіксації. На всіх кріпленнях, які випускаються в даний час, присутня спеціальне мастило, яке розтоплюють під час тертя. А це сприяє легкому входженню саморіза в деревину. Для закручування саморіза необхідно:
- за допомогою шила або невеликого свердла намітити на матеріалі точку;
- виконати установку в неї гострого кінчика саморіза;
- приступити до закручування (робити це потрібно акуратно і до щільного входження саморіза в матеріал);
- швиденько вкрутити саморіз, приклавши максимальне зусилля:
- в кінці знизити швидкість, щоб уникнути пошкодження матеріалу або голівки кріплення.