При облаштуванні водопостачальних, каналізаційних, газопровідних магістралей, створення каркасних конструкцій і в багатьох інших сферах необхідне спеціальне обладнання, що дозволяє згинати труби з різних матеріалів. Для цих цілей використовуються трубовигиначі. Нумо детальніше розгляньмо це обладнання. Ну а розповість нам про це співробітник інтернет-магазину https://mgpolis.com.ua/, в якому безпосередньо можна придбати трубовигинач за доступною ціною.
Види трубовигиначів
Такі пристосування застосовуються для згинання труб з міді, алюмінію, сталі, ПВХ. За принципом роботи трубогибочні станції бувають:
- Роликові — труба згинається завдяки трьом роликам, взаємопов'язаним між собою;
- Пружинні — використовуються для дій з безшовними трубами малого діаметра;
- Гідроціліндричні — це агрегати зі спеціальним притискним механізмом;
- Арбалетні — використовуються для згинання труби під прямим кутом;
- Важільні — використовуються для гнуття труб з тонкими стінками;
- Сегментні — це агрегати з ручним витягуванням навколо обраного сегмента.
Залежно від пристрою і способу застосування, розрізняють ручні, гідравлічні та електричні трубовигиначі. Найбільш часто використовується перший варіант. Ручний профільний трубовигинач користується великою популярністю, оскільки має безліч переваг:
- Невелика вага;
- Низька ціна;
- Висока швидкість згинання;
- Можливість згинання труб з круглим і квадратним, прямокутним і овальним перетином точно під заданим кутом;
- Економія на використанні фітингів.
Ручний верстат підходить для згинання труб з «м'яких» металів або сталі малого діаметра. Такі пристрої найбільш актуальні для застосування в автосервісі, майстерні або в домашніх умовах.
Гідравлічні трувигиначі, працюють від гідромережі. Їх основними плюсами є: простота використання, відсутність фізичного навантаження на оператора і можливість роботи навіть з товстими сталевими трубами. При цьому пристосування досить мобільне та відноситься до професійного інструменту.
Найточнішими вважаються електричні трубовигиначі. Їх відмінність від попередніх варіантів полягає в принцип дії. Трубу поміщають в захват і начебто намотують на колодку з певним радіусом. Така технологія забезпечує збереження міцності якостей труби в місці її вигину і дозволяють встановлювати точність кута до одного градуса. Але трубовигиначі цього типу найдорожчі та мають велику вагу, тому підходять виключно для стаціонарного застосування.