Тернопільська міська рада та Інститут законодавчих ідей підписали Меморандум про співпрацю

Тернопільська міська рада та Інститут законодавчих ідей підписали Меморандум про співпрацю

01.09.21 09:08 0 80
31 серпня відбулося підписання Меморандуму про співпрацю між Тернопільською міською радою та Інститутом законодавчих ідей. Підписали угоду міський голова Сергій Надал та виконавча директорка Інституту Мартина Богуславець.

Основна мета меморандуму – це впровадження додаткових заходів, які допоможуть попередити корупційні ризики при підготовці та прийнятті рішень.

«Упродовж останніх років ми активно працюємо над тим, щоб зробити максимально публічною та прозорою діяльність Тернопільської міської ради. На ефективно працюють такі інструменти електронної демократії, як електронний документообіг, електронні петиції, е-консультації, прийнято кодекс доброчесності. Ведеться постійна робота для того, щоб максимально усунути вплив людського фактора на прийняття чи підготовку будь-яких рішень, – зазначив Сергій Надал. – у нас з’явився ще один додатковий елемент, з допомогою якого рішення сесії міської ради та виконавчого комітету будуть не лише оприлюднюватись, піддаватись попередньому обговоренню, а також, за підтримки Інституту законодавчих ідей, матимуть кваліфікований висновок щодо відповідності чинному антикорупційному законодавству України».

Громадська організація Інститут законодавчих ідей впродовж шести років проводить антикорупційну експертизу законопроєктів у співпраці з Антикорупційним комітетом Верховної Ради та НАЗК. Як розповіла виконавча директорка Інституту Мартина Богуславець, за цей час проведено експертизу понад 6 тисяч законопроєктів, у 13% з яких виявлені були корупційні ризики.

«Ми запропонували регіонам впровадити практику антикорупційної експертизи, тож з відповідним листом звернулися до 15 міських рад. І лише п’ять міст погодились на співпрацю, одне з яких – Тернопіль. Це свідчить про відкритість місцевої влади, прозорість та готовність до роботи. Тому окрема подяка тернопільському керівництву. Очікуємо на плідну співпрацю і врахування висновків нашої експертизи до проєктів рішення міської ради і виконавчого комітету», – зауважила Мартина Богуславець.

Довідка. Інститут законодавчих ідей – незалежний аналітичний центр, метою функціонування якого є недопущення прийняття законодавства з корупційними, дискримінаційними та неефективними нормами задля побудови країни рівних можливостей, розвитку демократії та верховенства права.

Інститут здійснює свою діяльність без залучення бюджетних коштів за підтримки міжнародних партнерів – антикорупційна ініціатива Європейського Союзу, міжнародного фонду «Відродження» та Фонду Східна Європа.

Про це повідомили у Тернопільській міській раді
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Генерал США розповів,що ...
Наступна новина: Вихованці тернопільської ...

КОМЕНТАРІ