«У ході досудового розслідування встановлено, що до складу групи увійшли громадяни України, Грузії та Румунії. Avalanche охоплювала складну всесвітню мережу серверів та була розроблена з метою забезпечення осіб, які вчиняли злочини у всесвітній мережі Інтернет, безпечною інфраструктурою доменів, через яку можна розміщувати та розповсюджувати різні типи шкідливого програмного забезпечення, перенаправляти трафік, що надходить із заражених комп'ютерів, і здійснювати махінації з відмивання коштів», – йдеться в поліції.
Повідомляється, що учасники привласнили 721 тисячу доларів.
«Гроші, отримані злочинним шляхом, зокрема 334,5 тисяч доларів, було легалізовано на території України шляхом проведення фінансових операцій через системи інтернет-розрахунків, відкритих на «підставних» осіб. У ході розслідування кримінального провадження та міжнародного правового співробітництва із залученням представників правоохоронних органів України, США, Німеччини, Румунії, Грузії та інших країн діяльність мережі Avalanche було ліквідовано у 2016 році. Тоді ж затримали й організатора», – розповіли в поліції.
За даними правоохоронців, саме мешканець Полтави підозрюється в організації мережі.
«У грудні 2016 року Жовтневим районним судом м. Полтави було розглянуто клопотання представника Генеральної прокуратури України про його арешт. В обранні такого запобіжного заходу суд відмовив, після чого підозрюваний зник. Пізніше його було оголошено у міжнародний розшук. У лютому 2018 року хакера, якого розшукували правоохоронці 30 країн світу, кіберполіція затримала у Києві. На даний час досудове розслідування завершено. Матеріали відкриті іншій стороні», – розповіли в поліції, додавши, що чоловікові інкримінують три статті ККУ, йому може загрожувати до 12-ти років позбавлення волі.
Читайте також: Розшукуваного у 30 країнах і підозрюваного в хакерстві чоловіка взяли під варту на 60 діб – кіберполіція
Хакерська мережа Avalanche діяла упродовж семи років. За допомогою Avalanche зловмисники у різних країнах світу розміщували та розповсюджували різні типи шкідливого програмного забезпечення і крали гроші користувачів.
Про це повідомляє Радіо Свобода. http://www.radiosvoboda.org
Автор: головний редактор УкрЗахідІнформ
.
Попередня новина: Основные поломки мотоблоков
Наступна новина: Офіційний сайт про Україну ...