Слідство у справі MH17 звернулося до жителів Курська та російських військових

Слідство у справі MH17 звернулося до жителів Курська та російських військових

04.09.21 09:31 0 243
Слідство у справі про катастрофу малайзійського «Боїнга» на Донбасі влітку 2014 року звернулося до жителів Курська з проханням поділитися інформацією, яка могла б допомогти розслідуванню.

Прохання російською мовою розміщене на сайті прокуратури Нідерландів, яка організовує роботу міжнародної слідчої групи. Вона адресована жителям Курська, оскільки, за даними слідства, саме з цього міста на схід України був відправлений зенітно-ракетний комплекс «Бук», з якого був збитий пасажирський літак з 298 людьми на борту. Всі вони загинули.

Росіян, зокрема, просять надсилати фотографії, відео, електронні повідомлення або військові накази, що мають відношення до катастрофи. Для безпечної відправки повідомлень пропонується відкрити новий ящик на Gmail і користуватися громадським WiFi.

У заголовку прохання звучить як заклик до російських військових, проте в самому тексті мова йде про будь-яких осіб, які хотіли б поділитися інформацією.

У документі також міститься посилання на лист нідерландської поліції жителям Курська і російським військовим. У ньому згадується, крім іншого, про спільну історію Росії і Нідерландів: «У військовій історії наших країн багато спільного. У 1697 році цар Петро Перший відвідував Нідерланди, щоб навчитися тут ремеслу військової справи і суднобудування. А в минулому столітті ми разом боролися проти фашизму. В цьому дусі ми звертаємося до вас, жителю Курська, з проханням про допомог».

Далі в листі йдеться про те, що слідство дійшло висновку, що «Боїнг» був збитий з установки БУК, що належить 53-й зенітної ракетної бригади з Курська. «Можливо, для Вас цей факт – пляма на вашому місті або на вашій армії. Ми це розуміємо. Але правда все-таки повинна бути розказана, навіть якщо ця правда незручна», – мовиться у документі. Там також сказано, що слідство вже далеко просунулася по шляху встановлення відповідальних за запуск ракети по літаку, проте воно «все ще не повне».

Головні питання, на які хоче відповісти слідство, – хто приймав рішення про застосування «Бука» на території України і хто саме входив до складу розрахунку «Бука». ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: США: Росія має визнати відповідальність за збиття MH17

Про це повідомляє Радіо Свобода. http://www.radiosvoboda.org

Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Фірма в Києві створювала ...
Наступна новина: У Мінкульті ...

КОМЕНТАРІ