Тернопіль посів друге місце в Україні у рейтингу «Індекс конкурентоспроможності обласних центрів 2021»

Тернопіль посів друге місце в Україні у рейтингу «Індекс конкурентоспроможності обласних центрів 2021»

04.09.21 08:33 0 50
2 вересня відбулася онлайн-презентація Індексу конкурентоспроможності міст України (ІКМ) 2021 та представлення можливостей для підтримки міст-учасників ІКМ, які включають Програму покращення ІКМ і Міжміську робочу групу.

За результатами підрахунку, представленого експертами компанії Інфо Сапієнс у співпраці з Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій за підтримки USAID «Конкурентоспроможна економіки України, Тернопіль посів друге місце у рейтингу «ІКМ – обласні центри 2021» серед 24 міст України, що демонструє неабиякий прогрес міста у порівнянні з рейтингом в 2019/2020 роках - тоді Тернопіль зайняв п'яте місце рейтингу.

Так, під час дослідження рейтингу використано ідентичний набір міст та індикаторів, як у з попередній хвилі дослідження.

Зокрема, оцінка різних аспектів конкурентоспроможності міст формувалася на основі 10 компонентів:

* Започаткування бізнесу;

* Доступ до публічного майна;

* Прозорість та відкритість даних;

* Вартість дотримання законодавства;

* Податки та збори;

* Неформальні платежі та корупція;

* Безпека ведення бізнесу;

* Лідерство міської влади;

* Ресурси для розвитку;

* Підтримка інновацій.

«Тернопіль завжди радо підтримує реалізацію дослідження Індексу конкурентоспроможності міст України, тому що це є хорошим стимулом для ефективної роботи органів місцевого самоврядування та залучення більших інвестицій у місто. Адже цей рейтинг дуже добре демонструє представникам підприємницької діяльності, який бізнес-клімат існує у кожному місті, і де буде краще і вести бізнес, - відзначив міський голова Сергій Надал. – Нам дуже приємно, що Тернопіль у цьому році посів друге місце в рейтингу серед усіх обласних центрів України та м. Києва. Адже у минулому році ми були лише п’яті у рейтингу. Позитивна динаміка спостерігається через те, що ми проаналізували результати Індексу конкурентоспроможності Тернополя за попередній період та побачили ті фактори, де Тернопіль програвав іншим містам. І це був основний стимул внести корективи в організацію своєї роботи. Відтак, для того, щоб зробити бізнес-середовище у місті більш лояльним для суб’єктів господарювання, була відкоригована робота і щодо стратегічного плану розвитку міста, і при прийнятті рішень про план соціально-економічного розвитку громади на 2021 рік, і враховані важливі речі при прийнятті Програми підтримки підприємництва. За цей період ми також приклали більше зусиль до створення нових електронних сервісів, щоб максимально спростити будь-які бюрократичні процедури та надати суб’єктам господарювання усю необхідну інформацію про можливості для підприємців та послуги, які пропонує їм орган місцевого самоврядування. І саме це ми зрозуміли завдяки дослідженню Індексу конкурентоспроможності міст. Тому ми сподіваємося, що з кожним роком бізнес-середовище у нашому місті буде все кращим, а тернопільські суб’єкти господарювання будуть максимально проінформовані та повноцінно використовуватимуть ті можливості, які надає їм органі місцевого самоврядування».

Міський голова додає, що Тернопіль підтримує ініціативу створення спільної робочої групи, яка б об’єднала усі зацікавлені міста України, підтримує роботу пілотної Програми покращення ІКМ та подальшого дослідження Індексу конкурентоспроможності міст України.

Довідково. Індекс конкурентоспроможності міст – це аналітичний інструмент для оцінки бізнес-клімату в містах, у тому числі ефективності економічного врядування.

ІКМ дає можливість висловити місцевому бізнесу думку щодо покращення бізнес-середовища в місті та брати участь у формуванні прозорого, конкурентного бізнес-клімату. Місцевій владі ІКМ допомагає допомагає виявити регуляторні бар’єри, випадки корупції та непрозорості, визначити і запровадити кращі практики взаємодії місцевої влади і бізнесу.

Індекс конкурентоспроможності міст створює передумови для стимулювання міст до здорової конкуренції та економічного розвитку і для масштабування кращих регуляторних практик з місцевого до загальнодержавного рівня.

ІКМ також може стати основою для прийняття рішень щодо доцільної інвестиції у містах, що беруть участь у ІКМ.

Про це повідомили у Тернопільській міській раді
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Наступна новина: Головні новини ранку: ...

КОМЕНТАРІ