Зернозбиральна і силосозбиральна техніка складається з деталей різного розміру, які з часом зношуються і приходять в непридатність. Їх поломка тягне за собою зупинку всього процесу збору врожаю, тому такі несправності необхідно усувати якомога швидше. Для цього використовуються оригінальні запчастини для комбайна, процес заміни яких залежить від їх призначення і розташування. Купувати комплектуючі до них слід тільки в спеціалізованих магазинах.
Для яких культур призначене обладнання?
Сільськогосподарська техніка під назвою комбайн призначена для збору врожаю зернових культур. Установка спеціальних пристосувань дозволяє використовувати її для збирання:
- соняшнику;
- кукурудзи;
- сої;
- ріпаку;
- гречки;
- цукрових буряків.
Процес збирання супроводжується виконанням таких технологічних процесів, як зрізання і підбір стебел, а також подача їх в прибиральну машину. У ній відбувається помел і сепарація зерна, що надходить в бункер по транспортеру. Стебла подрібнюються і розкидаються на полі або в причіпне обладнання.
Виконання всіх операцій відбувається за рахунок відповідних механізмів, що складаються з різних деталей і вузлів. Якщо одна із запчастин на комбайні виходить з ладу, то це сприяє відмові роботи відповідного механізму. Відновити його працездатність часто можливо тільки після заміни деталі, що вийшла з ладу.
Іноді виникають ситуації, коли несвоєчасне виявлення або усунення поломки може привести до виникнення аварійної ситуації. Нормальна і безаварійна робота сільськогосподарської техніки можлива тільки при ретельному і систематичному догляді за нею.
Складові елементи зернозбиральних комбайнів:
- Жнивна частина з платформою підбирачем - призначена для зрізання стебел з подальшою їх подачею до молотарки;
- Молотарка - основна частина, в якій відбувається відділення зерна від стебел;
- Бункер - ємність для збору зерна;
- Вивантажний шнек - конструкція, призначена для відвантаження зерна з бункера;
- Подрібнювач - служить для дроблення стебел, перетворюючи їх в солому;
- Кабіна з системами управління та контролю.
Велике навантаження відчуває молотильний механізм, що стає причиною виходу з ладу його складових частин. Прискорюється знос при попаданні металевих предметів всередину молотильного апарату.
Залежно від конструктивних елементів зернозбирального обладнання, з ладу найчастіше виходять такі деталі:
- Жнивна частина - ножі та шківи, муфти, транспортер і пальці;
- Молотарка - зірочки, ремені, муфти та вентилятори;
- Подрібнювач - барабан і ножі.
Несправність зернозбирального механізму, двигуна, підвіски або елементів управління сприяє припиненню робіт зі збору врожаю. Кожна хвилина простою такої техніки - це великі збитки для її власника, тому необхідно якомога швидше приступити до ремонту. Досвідчені комбайнери та механіки знають не тільки особливості ремонту сільськогосподарської техніки, а й важливість якості використовуваних запчастин.
Як вибираються запчастини?
Стан комплектуючих частин техніки впливає не тільки на термін експлуатації, але і на якість збору врожаю. При виході з ладу деталі знадобиться її замінити. Для цього необхідно використовувати оригінальні запчастини, які можна придбати на сайті https://agroteka.org.ua/. Вони хоча й коштують дорого, але при цьому не знадобиться через кілька днів повторно виконувати їх заміну.
Вибираючи відповідні запчастини для комбайна, потрібно враховувати деякі особливості:
- Їх відповідність стандарту якості та вимогам безпеки;
- Повна сумісність з конкретними моделями комбайнів;
- Тип і модифікація комбайна;
- Завод-виробник комплектуючих.
Щоб запчастини повністю відповідали модифікації техніки, необхідно знати каталожний номер деталей. Ці номери вказуються в технічній документації. Велику роль відіграє правильність назви деталі, тому якщо ви не знаєте, як називається запчастина, потрібно уточнити її найменування у механіка.
При покупці запчастин для зернозбирального обладнання потрібно перевіряти цілісність упаковки та самих деталей. На більшість дорогих комплектуючих і вузлів поширюється гарантія. Щоб комбайн не підвів в самий розпал збирання, необхідно регулярно проводити ТО. І частота його проходження безпосередньо залежить від віку техніки.
КОМЕНТАРІ
Это просто бомба!!!
хорошая идея.