Результати опитування щодо вакцинації проти грипу

Результати опитування щодо вакцинації проти грипу

19.10.21 16:59 8 396

Понад третина українців висловлюються за необхідність державної вакцинації проти грипу — результати опитування:

  • Щороку у світі реєструють від 3 до 5 мільйонів випадків захворювання на грип.
  • Лише 1-2% українців щорічно вакцинуються проти грипу.
  • 34,9% учасників опитування висловлюються за необхідність внесення вакцинації проти грипу до Національного календаря профілактичних щеплень.

Київ – 19 жовтня 2021 – За даними опитування, що проводилося компанією з соціологічних досліджень Gradus у партнерстві з фармацевтичною компанією Санофі, лише 10,7% опитаних українців регулярно вакцинуються проти грипу. Ще 25,4% говорять про готовність вакцинуватися проти цього серйозного інфекційного захворювання у тому випадку, якщо ця вакцинація буде здійснюватися державним коштом. 34,9% опитаних висловилися за необхідність включення вакцинації проти грипу до Національного календаря профілактичних щеплень.

«За даними ВООЗ, у світі щороку реєструють від 3 до 5 мільйонів випадків захворювання на грип з серйозними ускладненнями.» — каже  Рамі Мруа, генеральний менеджер Санофі Пастер в Україні. «Рівень вакцинації проти грипу в Україні є критично низьким у порівнянні з іншими країнами - лише 1-2%, у той час, коли в Європі, наприклад, він становить від 30 до 60%, а в Кореї майже 86% людей старше 65 років вакциновані від грипу», — додає він.

Нині в умовах стрімкого зростання кількості випадків захворювання на COVID-19 в Україні, питання вакцинації проти грипу набуває ще більшого значення. Як один з найдієвіших способів профілактики грипу та запобігання серйозним ускладненням, вакцинація може уберегти від перехресного зараження обома вірусами, що становитиме серйозну загрозу здоров’ю, особливо здоров’ю людей із груп ризику. До таких належать люди старшого віку, люди з хронічними захворюваннями (цукровий діабет, астма, хронічні серцево-судинні захворювання та захворювання легень), діти віком від 6 місяців до 5 років, вагітні жінки та працівники системи охорони здоров’я.

«Ускладнення після грипу можуть з’являтися дуже неочікувано – ризик серцевого нападу після грипу зростає у 10 разів, а впродовж 2 місяців після хвороби існує висока ймовірність інсульту у людей старшого віку, у 100 разів зростає ризик появи пневмонії», — говорить Волоха Алла Петрівна, професорка, докторка медичних наук, завідувачка кафедри дитячих інфекційних хвороб та дитячої імунології НМАПО імені П. Л. Шупика. «У людей з цукровим діабетом ризик госпіталізації через ускладнення від грипу зростає у 3-6 разів. Якщо ж говорити про людей старшого віку, то 63% людей від 65 років і старше потребують госпіталізації через грип та його ускладнення», — додає вона.

Вакцинація від COVID-19 не захищає від грипу, тому МОЗ рекомендує вакцинуватися від обох цих інфекційних захворювань. Робити це можна одночасно.

Методологія опитування

В онлайн-опитуванні взяло участь 1000 українців: 49,5% чоловіків та 50,5% жінок. Найбільшу кількість опитаних склали респонденти у віці від 35-44 років — 35,5% та 25-34 роки — 31,6%, 18-24 роки - 15,6% і 45-50 років — 17,3%. Серед опитаних 35,1% — жителі Києва, 27,9% — мешканці Центрального регіону, 13,3% — Південного, 17,6% — Східного та 8,5% — жителі західних областей.

Про Санофі

Зобов’язання Санофі — надавати підтримку людям, які мають проблеми зі здоров’ям. Ми є глобальною біофармацевтичною компанією, для якої здоров’я людей — ключовий пріоритет. Ми запобігаємо хворобам за допомогою вакцин, пропонуємо інноваційні рішення для боротьби з болем та полегшення страждань. Ми завжди поруч з пацієнтами, які мають рідкісні захворювання, та з мільйонами тих, хто живе з хронічними недугами.
 
Завдяки зусиллям 100,000 співробітників у 100 країнах Санофі перетворює наукові інновації на терапевтичні рішення в усьому світі.
 
Sanofi, Empowering Life.

Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
5 (голосів: 15)
Попередня новина: 5 причин,по которым вам ...
Наступна новина: Дом обуви Чернигов: плюсы и ...

КОМЕНТАРІ

аватар країна
Ilia186 - 19.10.21

Знайомий стиль ...

аватар країна
malev - 19.10.21

Help! У автора автограф можно взять?

аватар країна
eedraw - 19.10.21

я уже писала об этом в своем блоге

аватар країна
Ijustkidin - 19.10.21

Привіт! Пропоную обмін постовими з вашим блогом.

аватар країна
EVErNode - 19.10.21

думки здорові, але важко читати, не знаю чому.

аватар країна
AGelm - 19.10.21

что-то в этом есть, безусловно

аватар країна
shakhmatov - 19.10.21

Позволю себе не согласится с вами

аватар країна
moriens_tua_mors_ero - 19.10.21

спасибо за интересную ретроспективу!