Тимчасовий дозвіл на проживання в Україні для іноземців

Тимчасовий дозвіл на проживання в Україні для іноземців

28.12.21 17:03 8 392

Законодавство України передбачає право іноземного громадянина або особи без громадянства прибути та тимчасово перебувати на території України на легальних підставах. До таких підстав відносяться тимчасове перебування та тимчасовий дозвіл на проживання.

На перший погляд визначити різницю між даними підставами досить важко, і хоча ці поняття мають абсолютно різне значення і умови їх отримання, що кардинально різняться між собою, часто виникає плутанина в їх визначенні і розумінні. Тому для початку необхідно позначити відмінність вищезгаданих законних підстав тимчасового знаходження іноземця (особи без громадянства) на території України.

Тимчасове перебування іноземця (особи без громадянства) на території України. Іноземець або особа без громадянства має право тимчасово перебувати на території України:

 1. не більше 90 днів протягом 180 днів з дати першого в'їзду іноземця з держав з безвізовим порядком в'їзду;
 2. протягом терміну, який встановлено візою, певного типу, у разі в'їзду іноземця з країн із візовим порядком в'їзду.

Таким чином, де-факто дозволом на тимчасове перебування іноземця (особи без громадянства) на території України є віза, яка видана йому для в'їзду на територію України.

Порядок продовження терміну перебування та продовження або скорочення строку тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства на території України регулюється Постановою Кабінету Міністрів України від 15.02.2012 № 150.

Хто може отримати тимчасовий дозвіл на проживання?

Відповідно до чинного законодавства України посвідчення на тимчасове проживання – це документ, що засвідчує особу іноземця або особи без громадянства та підтверджує законні підстави для тимчасового проживання в Україні.

Отримання тимчасового посвідки на проживання можливе для іноземців або осіб без громадянства, які прибули в Україну з метою:

 • працевлаштування;
 • навчання;
 • возз'єднання сім'ї;
 • участі у реалізації проектів міжнародної технічної допомоги;
 • проповідування релігійних віровчень, виконання релігійних обрядів або іншої канонічної діяльності на запрошення релігійних організацій та погодження з державним органом, який здійснив реєстрацію відповідної релігійної організації;
 • участі у діяльності філій, відділень, представництв та інших структурних осередків громадських (неурядових) організацій іноземних держав, зареєстрованих у встановленому порядку;
 • роботи на представництвах іноземних суб'єктів господарювання України, зареєстрованих у порядку;
 • роботи у філіях чи представництвах іноземних банків, зареєстрованих у встановленому порядку;
 • здійснення культурної, наукової, освітньої діяльності на підставах та у порядку, встановлених міжнародними договорами України або спеціальними програмами, а також для участі у міжнародних та регіональних волонтерських програмах або участі у діяльності волонтерських організацій, зареєстрованих в Україні в установленому порядку;
 • роботи кореспондентами чи представниками іноземних засобів масової інформації.

Тимчасовий дозвіл на проживання видається терміном до 1 року з можливістю його продовження щоразу на 1 рік. Звертатися до компетентних органів за продовженням тимчасового посвідки на проживання необхідно не пізніше ніж за 15 днів до закінчення терміну його дії.

Отже, тимчасовий дозвіл на проживання дає іноземцю або особі без громадянства право перебувати на території України більш тривалий період, ніж встановлений візою, а також власник посвідчення на тимчасове проживання на території України наділяється широким колом різних прав, таких як офіційне працевлаштування, навчання у вищих навчальних закладах. закладах або участь у громадській та культурній діяльності країни.

Крім цього, нерезидент, який проживає на території України на підставі тимчасового посвідки на проживання протягом 5 років, може претендувати на отримання громадянства України.

Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
5 (голосів: 4)
Попередня новина: Что предлагает ...
Наступна новина: Відкрийте для себе ...

КОМЕНТАРІ

аватар країна
abelozertsev - 28.12.21

Ось ще цікава інформація про тимчасовий дозвіл на проживання в Україні: https://juridicheskij-supermarket.ua/page_service_service9.html.

аватар країна
ElConstantino - 28.12.21

новина послав по інету.

аватар країна
Look_around - 28.12.21

Классно!

аватар країна
CANYAEPT - 28.12.21

Стаття цікава, але мені здається, все це казки, не більше.

аватар країна
Smirtus - 28.12.21

отлично излагаете

аватар країна
Vostanie_is_Ada - 28.12.21

А який це движок? теж хочу блог завести

аватар країна
Kostya28rus - 28.12.21

Велике спасибі!

аватар країна
Vi4ct2or0 - 28.12.21