Обклеювання авто захисною плівкою стає все більш популярним: кількість таких машин у потоці зростає, відповідно і сервісів з надання цієї послуги стає більше. Розбираємось разом у тонкощах.
Головна задача антигравійної плівки на авто — як витікає з її назви — це захист ЛФП кузова від подряпин, сколів та інших дрібних неприємностей на дорозі. Усі плівки глобально поділяються на два види: вінілові та поліуретанові. Вінілові в автосфері з'явилися першими: за своєю структурою вони ближче до пластика та можуть змінювати свій розмір тільки при нагріванні, а потім твердіють та стають жорсткими. Поліуретанові плівки за своїми властивостями, складу та характеристикам ближче до гуми: можуть значно розтягуватись, але також і приймати первісні розміри. Звісно, що поліуретанові плівки швидко завоювали популярність.
Поліуретанова плівка була розроблена та вперше використана для потреб американської армії. Її наносили на лопасті гелікоптерів під час операції “Буря в пустелі”, так як в іншому випадку лопасті швидко зношувались через вплив піску. Великі виробники вінілової плівки швидко зрозуміли переваги поліуретану та почали використовувати його для обклеювання авто плівкою. Адже в першу чергу вініл розробляли для реклами та вивісок, а не для транспорту, який кожного дня підвержений агресивному впливу навколишнього середовища.
РІЗНИЦЯ МІЖ ВІНІЛОМ ТА ПОЛІУРЕТАНОМ
Якщо коротко, то принципова різниця у тому, що вінілова плівка захищає тільки завдяки своїй товщині, а поліуретанова — завдяки власним властивостям. Взимку поліуретанові плівки не втрачають своїх захисних здібностей, а ось вінілові тверднуть ще більше, тож їх дуже легко порвати.
Вінілова плівка — звичайна прозора плівка, товщиною в середньому 0,1 мм. Вона непогано захищає ЛФП від дрібних подряпин, гілок, піску, пошкоджень від неакуратної мийки. Недоліки — швидко вицвітає на яскравому сонці та жовтіє під впливом реагентів. Окрім прозорої, вінілова плівка може бути ще й матовою, а тому часто використовується як стильовий елемент. Правда, у випадку подряпини або невеликого сколу доведеться переклеювати увесь цей елемент.
Поліуретанова плівка — достатньо міцна, товщиною в середньому від 0,15 до 0,3 мм, добре протистоїть великим сколам, глибоким подряпинам і для захисту автомобіля підходить краще вінілової. Наприклад, вона добре захищає лакофарбове покриття від удару дверима сусіднього автомобіля або візком у супермаркеті. Поліуретан пропускає ультрафіолет, тому, щоб зберегти єдиний тон фарбування, не потрібно обклеювати весь автомобіль: обклеєні та незахищені деталі навіть після кількох років експлуатації за тоном не відрізнятимуться.
КОЛЬОРОВІ ПЛІВКИ
Захисна плівка на авто може бути не лише прозорою, але також кольоровою і хромовою. Вони теж мають захисну функцію, але за рахунок меншої товщини (0,07-0,1 мм) пробити їх простіше. Однак є серії кольорових плівок, які за товщиною такі ж, як захисні — вони також ефективно захищають кузов, як і звичайні, при цьому ще й змінюють зовнішній вигляд автомобіля. Але, як правило, людей, які замовляють кольорові плівки, в першу чергу все ж таки цікавить зовнішній вигляд, а не захист.
КОМЕНТАРІ


Хм ... У кожного Абрама своя програма.


я вже писала про це в своєму блозі


Завжди приємно читати розумних людей


Побільше б таких статей


Короче, дело к ночи. После статьи реально разморило… Пошел спать.


погоджуся з автором


Все нравится. Спасибо за пост!


И правда креатив…супер!


хороша ідея.


Супер! Автору - респект:)


Всем привет. Понравился пост, ставлю 5 баллов.


Спасибо, статья очень помогла.


Мне, например есть чем поделиться, думаю не только мне.


просто афигенно !!!!))


Добавил в закладки


Мне, например есть чем поделиться, думаю не только мне.


Абсолютно согласен


Мне, например есть чем поделиться, думаю не только мне.


супер оригинально


Полезного много нашла для себя


Спасибо за статью


Актуальная и свежая инфа


Через деякий час Ваша стаття стане популярною. Запам'ятайте мої слова.


Сайт супер, побільше б таких!
Про що глаголят всі ці люди в коментах?