Тернополянка Юлія Рудакевич здобула перемогу у національному півфіналі Всеукраїнського проєкту «Молодь дебатує» серед учасників 10-11 класів

Тернополянка Юлія Рудакевич здобула перемогу у національному півфіналі Всеукраїнського проєкту «Молодь дебатує» серед учасників 10-11 класів

14.06.22 10:39 0 440
11 червня відбувся національний півфінал Всеукраїнського проєкту «Молодь дебатує», де серед учасників 10-11 класів перемогу здобула учениця Тернопільської загальноосвітньої школи №24 Юлія Рудакевич.

До участі в турнірі долучилися школярі 8-11 класів із 23 міст України, серед яких: Харків, Одеса, Київ, Львів, Житомир, Чернігів, Чуднів, Конотоп, Херсон, Каховка, Краматорськ, Костянтинівка, Слов’янськ, Тернопіль, Знам’янка, Дрогобич, село Омельник, Костопіль, Івано-Франківськ, Розсошенці, Запоріжжя, Кривий Ріг, Солоне, Южноукраїнськ. Цьогоріч турнір проходив у форматі онлайн в зв’язку із бойовими діями в Україні.

Темами дебатів були: «Чи потрібно залишити можливість вивозу домашніх тварин без усього переліку документів з України в разі екстреної ситуації?» та «Чи потрібні обов’язкові знаки про відеоспостереження у громадських місцях?».

На урочисте відкриття національного півфіналу був запрошений німецький письменник, співрозробник відкритих парламентських дебатів та федерального конкурсу «Jugend debattiert» Ансгар Кемманн (Ansgar Kemmann).

Довідка. «Молодь дебатує» - унікальний німецько-український проект розвитку демократії через навчання молоді грамотно відстоювати власні думки.

Учнівські дебати побудовані за методикою «Jugend debattiert», що успішно розвивається в Німеччині на загальнодержавному рівні вже понад десять років. Сотні тисяч німецьких школярів беруть участь в «Jugend debattiert», а на фінал приходить президент Німеччини. Унікальну методику німецьких молодіжних дебатів її автори вперше дозволили використовувати іноземною мовою в Україні і з 2016 року більше 2000 українських взяли участь в проєкті. Щороку у Всеукраїнському проєкті «Молодь дебатує» беруть участь 70 шкіл в 20 регіонах України.

Основна відмінність від інших форматів дебатів: перемагає той учасник або та учасниця, хто представить в процесі дискусії всі можливі аргументи по темі, використовуючи думки експертів та наукові дослідження. Тема в дебатах завжди формулюється як питання, на яке можна відповісти «так» чи «ні». Але однозначної відповіді немає - аргументи обидвох сторін мають знайти учасникі дебатів. Одне з головних завдань методики - навчити підлітків критичному мисленню та прийняттю зважених рішень.

Більше інформацію про переможців півфіналу за посиланням.

Про це повідомили у Тернопільській міській раді
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Силиконовые чехлы для ...
Наступна новина: Командиру авіаційного полку ...

КОМЕНТАРІ