Акт перевірки димоходу буде потрібний Вам, якщо на Вашому об'єкті, будинку, в квартирі планується перший пуск газу. Фахівець проведе необхідні обстеження димових та вентиляційних каналів та, якщо в ході перевірки встановлено, що працюють вони відповідно до заданих характеристик, норм та вимог, оформляється первинний акт обстеження димоходу та вентиляції. До речі, замовити його можна на сайті компанії "ДимоВентСервіс": https://dim-vent.com.ua/akt-perevirki-dvk/.
Як відомо, в процесі експлуатації димовентканали канали піддаються різним навантаженням, що згодом може позначитися на їхній працездатності та функціональності, а також нести в собі приховану загрозу для людини. Щоб уникнути непередбачених, а часом і пожежонебезпечних ситуацій, димарі та вентиляцію потрібно періодично оглядати та обслуговувати.
Результатом того, що проведена своєчасна перевірка та усунуті неполадки або засмічення є акт з вентиляції, який фахівець оформляє, виконавши діагностику або прочищення каналів.
Тільки фахівець може визначити чи справді все гаразд із каналами та виписати акт стану димоходу та вентиляції. Також акт перевірки вентиляції знадобиться Вам, для підключення газових приладів або під час їх заміни, перенесення з одного приміщення до іншого, повторного підключення їх після ремонту, модернізації або відключення Вашого об'єкта від подачі природного газу.
Особливості оформлення акта обстеження вентиляції
Акт первинного обстеження димових та вентиляційних каналів не має стандартизованої форми, але при цьому повинен містити вичерпну інформацію, що підтверджує, що перевірка була виконана на якісному рівні, а всі вузли вентсистеми функціонують як належить.
Що виявляє перевірка під час обстеження ДВК?
Акт ефективності роботи вентиляції зможе дати відповідь на запитання: наскільки результативно працює, встановлена на Вашому об'єкті система вентиляції та чи справляється вона зі своїм основним завданням. Перевіряються всі вузли та системи, їх функціональність, працездатність. Тільки після цього фахівець виписує акт перевірки ефективності вентиляції.
При цьому перевіряються наступні моменти:
- справність та правильність розташування оголовка димоходу щодо даху та розташованих поблизу споруд та дерев з урахуванням зони вітрового підпору;
- прохідність каналів (відсутність засмічення та наявність тяги);
- перевірка на герметичність;
- відповідність конструкції та використаних матеріалів вимогам проектної документації;
- перевірка на відокремленість;
- наявність та справність протипожежних розсічок від горючих конструкцій;
- наявність поблизу оголовків встановлених приладів, обладнання в зоні вітрового підпору, що заважає належному повітрообміну;
- відсутність сажі та смоли - на внутрішніх поверхнях та тріщин - на зовнішніх.