Чиста та безпечна вода – це запорука задоволення та здоров'я для всіх, хто користується водоймою. Досягнення цієї мети застосовується хімія для басейнів. Хлорування - це один із найбільш поширених та ефективних методів.
Препарати на основі хлору
Хлор для басейну - це хімічний елемент, який широко використовується для очищення води в акваторіях. Застосування хлору дозволяє створити безпечні та гігієнічні умови для плавання.
Різновиди хлору
Існує кілька різновидів хлору, які можуть бути використані для обробки води:
- Хлор у таблетках або гранулах: Це найпопулярніша форма для обробки води в акваторії. Таблетки або гранули можна легко додати до спеціальних дозаторів або хлораторів, які рівномірно розподіляють хлор у воді. За принципом дії поділяється на: хлор тривалої дії та для шокової обробки. Препарат тривалої дії додається у воду 1 раз на 5-7 днів, шоковий дезінфектант необхідно використовувати при запуску басейну, і далі з метою профілактики. 1 раз на тиждень у разі громадських об'єктів, 1 раз на місяць для приватних водойм.
- Рідкий хлор: даний вид препарату використовується спільно з станціями, що дозують. Помпа, що дозує, качає хлор через спеціальні трубки, подаючи засіб через трубопровід у чашу басейну.
- Газоподібний хлор: Цей вид хлору поставляється у балонах і додається до системи фільтрації у вигляді газу. Це складніший і небезпечніший спосіб застосування хлору і практично зникає з ринку України. Раніше він використовувався у чашах великих розмірів та громадських водоймах.
Процес хлорування води у басейні
Процедура починається з визначення рівня вільного хлору у воді. Цей рівень може змінюватись в залежності від безлічі факторів, включаючи температуру води, кількість відвідувачів та інтенсивність використання басейну. Зазвичай рівень вільного хлору підтримується від 1,0 до 3,0 ppm (частин на мільйон).
Після того як визначено рівень вільного хлору, необхідно додати відповідну кількість хлору в акваторію. Це може бути зроблено у різний спосіб, залежно від використовуваної форми хлору. Наприклад, якщо ви використовуєте таблетки хлору, ви можете помістити їх у спеціальний дозатор або кошик скімера, який рівномірно розподілятиме хлор у воді. Рідкий хлор додається у воду басейну за допомогою насосів, що дозують. Багато хто звичайно використовують його і для ручного дозування, але це вкрай небезпечно.
Після додавання хлору у воду важливо забезпечити його рівномірний розподіл та перемішування. Це завдання виконують правильно підібрані заставні та система фільтрації. Рівномірний розподіл хлору у воді гарантує ефективну обробку та знезараження.
Переваги хлорування
Використання хлору для обробки води в басейні має низку істотних переваг:
- Ефективне знезараження: Хлор є одним із найбільш ефективних методів знезараження води протягом уже 60 років, знищуючи бактерії та віруси, які можуть бути небезпечними для здоров'я.
- Довготривала дія: Деякі форми хлору, такі як таблетки, мають тривалу дію, що дозволяє підтримувати стабільний рівень хлору у воді протягом тривалого часу.
- Відносна доступність: Хлор та хімія для водойм легко доступні і зазвичай мають розумну ціну.
- Поліпшення якості води за допомогою допоміжних добавок: Хлор з добавками у вигляді альгіциду, флокулянта сприяє зменшенню забруднень, таких як водорості та органічні речовини, що покращує якість води та робить її безпечною та придатною для плавання.
КОМЕНТАРІ
Все четко и по делу. Хорошо написано, благодарю.
краще і не скажеш
Мало почуттів .. але красиво ...
круто
Достаточно интересная и познавательная тема
Дуже сподобалася ваша стаття
Дуже пізнавально. Дякуємо.
Сайт супер, побільше б таких!
Дійсно цікава тема.
решил помочь и расшарил статью в соц. сетях
Може Ваш сайт навіть підніметься у видачі за такий матеріал.
Мало чувств.. но красиво…
5ка! Отличный пост!
А какой это движок? тоже хочу блог завести
А какой это движок? тоже хочу блог завести
Блестящая идея
Отличный материал. Спасибо и пишите еще, только картнок маловато!
погоджуся з автором
Побольше б таких постов на блоге.
Через некоторое время Ваша статья станет популярной. Запомните мои слова.
Чіпляє, відмінно написано!
Блог супер, побольше бы подобных!
интересно. только название какое-то несерьезное.
А який це движок? теж хочу блог завести
подкупила искренность статьи
Дякую за статтю виявилася дуже корисною.
автору спасибі за пост !!
Дуже дякую. Дуже корисна інформація