У центрі науки Тернопіль відбувся воркшоп з питань безбар'єрності у рамках проєкту Empower Ukraine

У центрі науки Тернопіль відбувся воркшоп з питань безбар'єрності у рамках проєкту Empower Ukraine

18.11.23 14:20 0 140
16 листопада у центрі науки Тернопіль відбувся воркшоп з питань безбар’єрності «Розвиток інклюзивності в громадах», який провела ГО «Ліга сильних». Захід відбувся у рамках проєкту Empower Ukraine, що створений за фінансової підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини (GFFO), CBM та Європейського Форуму з питань осіб з інвалідністю.

Участь у заході щодо безбар’єрного розвитку взяли представники місцевого самоврядування, громадські активісти, волонтери та небайдужі тернополяни.

В Україні прийнята Національна стратегія зі створення безбар'єрного простору в Україні до 2030 року, яка розроблена з ініціативи першої леді України Олени Зеленської «Без бар'єрів». Концепція передбачає шість напрямів безбар’єрності:

* фізична;

* суспільна та громадянська;

* освітня;

* інформаційна;

* цифрова;

* економічна.

Тож під час заходу спікери розповіли, що таке безбар’єрність та яких сфер це стосується, опрацювали термінологію, а також основні правила впровадження інклюзивності у громадах, питання проблем та викликів у питаннях впровадження інклюзивності. Також сформовано дорожню карту проблем та рішень щодо впровадження безбар’єрності у Тернопільській громаді.

Нагадаємо, у Тернополі до 1 грудня триває обговорення та збір пропозицій до Концепції зі створення безбар’єрного середовища для людей з інвалідністю та інших категорій маломобільних груп населення на території Тернопільської міської територіальної громади «Тернопіль – місто без бар’єрів» на 2024-2026 роки.

Довідка. «Ліга сильних» – це громадська спілка, яку заснували шість організацій, що працюють у сфері осіб з інвалідністю, та яка має на меті змінити стереотипи суспільства про людей з інвалідністю та сформувати інклюзивний підхід до суспільної свідомості. Об’єднання виникло у 2021 році як реакція нового покоління професійних і незалежних лідерів на монополію і формалізм, що твердо вкорінювалися в Україні серед громадських організацій, що діють в інтересах осіб з інвалідністю.

Про це повідомили у Тернопільській міській раді
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: У Рівненській області ...
Наступна новина: З 20 листопада ...

КОМЕНТАРІ