«Згідно з розрахунками, розмір доходів у плановому періоді складатиме 388 млн гривень. Водночас витрати становитимуть 468 млн грн. Отже, фінансовий результат прогнозуємо в розмірі 80 млн грн збитків. Такі фінансові прогнози можуть мати катастрофічні наслідки для важливого інфраструктурного підприємства, що в складних умовах воєнного часу повинне забезпечувати стабільне надання послуг централізованого водопостачання і водовідведення», – розповідає директор КП «Тернопільводоканал» Володимир Кузьма.
Збиткова діяльність підприємства зумовлена тим, що в плановому періоді формування основних доходів від послуг централізованого водопостачання і водовідведення здійснюється з врахуванням діючих тарифів, встановлених НКРЕКП ще з 01.01.2022. Ці тарифи давно перестали бути економічно обґрунтованими.
Натомість механізмів компенсації водоканалам недоотриманих доходів унаслідок незабезпечення своєчасного перегляду тарифів ні НКРЕКП, ні Кабінет Міністрів України при формуванні державного бюджету не передбачили.
Водночас витрати підприємства постійно зростають через економічну ситуацію, спровоковану повномасштабним вторгненням країни-агресора. Зокрема, суттєво зросли ціни на електроенергію для промислових споживачів (на 45%), вартість паливно-мастильних матеріалів (удвічі), реактивів і реагентів (утричі), інших матеріалів для виконання аварійно-відновлювальних ремонтів та інших послуг підрядних організацій.
Про це повідомили у Тернопільській міській раді
Автор: головний редактор УкрЗахідІнформ
.
Попередня новина: Підсумки роботи Вараської ...
Наступна новина: 27 грудня в Українському ...
Топ-5 Лайфхаков: Как Открыть Сейф
Кому Насправді Потрібна Реклама На Білбордах По Всій Україні
Женские часы: как выбрать идеальную модель для делового стиля и летних образов
Понятие и признаки инфантильности: как распознать психологическую незрелость
Самі дієві мазі з трав