Як позбутися мурах у будинку?

Як позбутися мурах у будинку?

03.03.24 12:39 0 127

Відвідавши кухню, мурахи можуть зробити побут нестерпним, залишаючи сліди своєї присутності в продуктах і навіть в меблях. Існує ряд методів, покликаних позбавитися цих непроханих гостей, але не всі вони дієві і приносять реальну допомогу.

Корисні відомості про мурах Зазвичай мурахи починають свої навали з приходом весни та підвищенням температури. Вони залучаються запахом їжі, залишеної у відрі для сміття, крихт на столі, розлитого чаю і брудного посуду. Однак вони також можуть з'явитися випадково, адже потенційні джерела їжі рясніють у кожному будинку. Звільнитись від цих небажаних гостей буває непросто, але є вихід - замовити професійні послуги служби боротьби зі шкідниками в Одесі PESTCO.

Звідки беруться мурахи в хаті та як перемогти напасти? 

Звідки беруться мурахи в хаті

Команди рудих або чорних комах насамперед нападають на кухню, і, якщо не зустрінуть опору, швидко поширюються іншими приміщеннями. 

Якщо на столі з'явилися маленькі створіння, швидше за все, десь поруч знаходиться їхнє гніздо з маткою, і число особин лише збільшуватиметься.

Незважаючи на свої невеликі розміри, ці комахи здатні завдати значної шкоди: псують продукти, складують їжу в гнізді, поширюють неприємні запахи, переносять бактерії та інфекції, а також можуть спричинити занепокоєння, проникаючи у вуха під час сну, і передавати різні захворювання. 

Крім того, вони провокують створення несанітарних умов, стимулюючи появу інших комах і гризунів.

Поява мурах у вашому будинку може бути обумовлена ​​постійними залишками їжі на столах і в раковині, відкритим контейнером для сміття або аналогічними проблемами у ваших сусідів, звідки ці дрібні недоброзичливці могли перебратися.

Вони можуть проникнути кількома шляхами:

 1. Через щілини у дверях та стінах.
 2. По вентиляційних отворах та через каналізаційну систему.
 3. З горища або підвалу, переміщаючись по перекриттям.
 4. З іншого будинку, що переносяться в сумках, меблях або на речах.

Мурашина колонія є високоорганізованою структурою з чітким розподілом обов'язків і завдань. Перш ніж заселитися у вашій оселі, вони відправляють кілька особин на розвідку. 

Ефективне знищення цих маленьких шпигунів може запобігти набагато серйознішим проблемам.

З чого розпочати боротьбу з мурахами?

Основним кроком у знищенні мурах є виявлення їх гнізда, оскільки без цієї інформації всі подальші зусилля будуть марними. Матка здатна швидко розводити нових особин, наголошуючи на важливості оперативної дії.

З чого розпочати боротьбу з мурахами?

З появою несподіваних сусідів необхідно провести ретельне обстеження квартири з метою виявлення щілин, тріщин та затишних місць, де можуть ховатися мурахи. Ці ділянки мають бути першими, підданими обробці.

Ефективні кроки з підготовки та знищення мурах включають:

 • Використання спеціалізованих препаратів у рукавичках, змінному одязі та респіраторі з огляду на їх токсичність;
 • Ретельне миття рук та прийняття душу після застосування засобів, а також прання використаного екіпірування;
 • Тимчасове видалення мешканців та свійських тварин із обробленого приміщення для запобігання можливим ризикам;
 • Захист волосся з використанням косинки, старої кепки або поліетиленової шапочки;
 • Використання одноразової тари для приготування інсектицидних розчинів з подальшим її утилізацією;
 • Попереднє видалення акваріумів, продуктів та предметів гігієни перед застосуванням засобів, що розпилюються.

Особливу увагу слід приділити дисперсним інсектицидам, які можуть проникнути в організм через дихальні шляхи та шкіру, спричиняючи приховану інтоксикацію. 

Після проведення процедури рекомендується провітрювати приміщення протягом кількох годин видалення залишків отруйних частинок.

Народні засоби від мурах

Способи знищення домашніх мурах часто ґрунтуються на народних методах, припускаючи їхню відносну безпеку без застосування хімічних речовин. Різноманітні доступні засоби дозволяють позбутися настирливих комах, не вдаючись до радикальних заходів.

Відлякувачі є ефективним способом, який, хоч і не знищує мурах, але змушує їх шукати новий притулок. Лимонний сік, м'ята, лаванда, полин, петрушка, ромашка та ефірні олії є ефективними компонентами для створення складу, що виганяє.

Борна кислота є серйозною загрозою для мурашиного племені. Розбризкування її на гніздо та шляхи міграції призводить до їх винищення. Ще одним засобом є сода, взаємодія з якою призводить до загибелі паразитів. Змішування соди з цукром і водою та нанесення на шляху мурах ефективно усуває проблему.

Інші народні методи включають використання нашатирного спирту, солі, господарського мила. Нашатир, розведений у воді, наноситься на місця проживання мурах, не представляючи небезпеки для людини. Сіль, змішана з перцем, оброблена поверхня, а також мильний розчин, можуть бути ефективними засобами для боротьби з небажаними гостями.

Однак, слід пам'ятати, що комбінування методів не виключає необхідності перекриття доступу до їжі, щоб мурахи не мігрували з місця на місце. 

Регулярне прибирання, акуратне зберігання продуктів та закриті відра для сміття допоможуть уникнути нових вторгнень.

Звільнення від мурах за допомогою гелів

Звільнення від мурах за допомогою гелів

Ефективним та безпечним методом боротьби з домашніми мурахами є спеціальні гелі. Серед хімічних інсектицидів вони виділяються своєю безпекою та зручністю застосування. Гелі ефективні як проти простих роботяг, так і проти матки мураха, особливо якщо частини гелю розподілені всередині мурашника.

Принцип дії гелів наступний:

 1. Гель наноситься в місця, де часто з'являються мурахи, а також на шляху їхнього руху. Застосування обмежується всередині приміщень.
 2. Запах гелю приваблює мурах, і вони починають прокладати свої сліди за цим засобом.
 3. Мурахи, проповзаючи гелем, стикаються з отруйними частинками.
 4. Отруйні частинки прилипають до тіла мурах і проникають у їхній організм.
 5. Заражені мурахи повертаються у гніздо, поширюючи отруєні фрагменти серед інших членів колонії.
 6. Протягом короткого часу вся колонія або її значна частина гине.
Переваги гелів включають їх доступну вартість, тривалу дію (триває кілька місяців), широкий вибір на ринку та високу ефективність.

Більшість гелів мають гіркий смак, що запобігає випадковому проковтування домашніми вихованцями або дітьми. Один цикл обробки гелем часто достатній для повного позбавлення мурах у приміщенні.

Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
5 (голосів: 5)
Попередня новина: Ще 60 дронів FPV передала ...
Наступна новина: У Росії повідомляють про ...

КОМЕНТАРІ