За даними відомства, кошти, зібрані цими суб'єктами, зрештою спрямовуються на підтримку програм КНДР зі зброї масового знищення.
Ці санкції США спрямовані на агентів визначених банків КНДР, а також на компанії, які наймають корейських ІТ-спеціалістів за кордоном. Представники банківської системи КНДР, ІТ-спеціалісти та компанії, які їх наймають, отримують доходи та доступ до іноземної валюти, що є життєво важливим для режиму КНДР.
Вашингтон зауважує, що ці суб'єкти, що діють переважно через мережі, розташовані в Росії та Китаї, організовують схеми, створюють підставні або фіктивні компанії та керують таємними банківськими рахунками для переміщення і маскування незаконних коштів, ухилення від санкцій і фінансування програм КНДР зі створення зброї масового знищення та балістичних ракет.
Зазначається, що режим КНДР продовжує використовувати закордонних представників державних установ і банків для доступу до міжнародної фінансової системи. Серед шести осіб, щодо яких запроваджені санкції, Вашингтон називає Ю Пу Унг і Рі Тонг Хьок – китайські представники Tanchon Bank. Хан Чол Ман, представник банку Kumgang Bank, який з 2019 по 2023 рік координував або сприяв платежам між Китаєм і КНДР на суму понад мільйон доларів для кількох банків КНДР.
Мінфін США вніс до санкційного списку Ю Пу Унга, Джон Сон Хо, Хан Чол Мана та О Ін Чуна за ухилення від санкцій і фінансування ядерної та ракетної програм КНДР шляхом незаконного фінансування та відмивання грошей.
Також серед компаній, щодо яких США застосували обмеження, – ТОВ «Аліс», що базується у Владивостоці, відома в ОАЕ компанія Pioneer Bencont Star Real Estate. Обидві підпорядковані американській компанії Chinyong, яка пов'язана зі збройними силами Північної Кореї.
У січні сім членів Ради безпеки ООН звинуватили Росію в тому, що вона зловживає своїм становищем постійного члена Радбезу, купуючи північнокорейські ракети й атакуючи ними Україну в порушення резолюцій ООН.
Згодом Державний департамент США запровадив санкції проти трьох російських організацій і однієї фізичної особи, причетних до передачі й випробування балістичних ракет Північної Кореї для використання Росією проти України.
Читайте також: РФ близько 50 разів запускала по Україні ракети виробництва КНДР – прокуратура
Хоча Росія й КНДР заперечують постачання балістичних ракет для використання Кремлем у війні в Україні, Державний департамент США ідентифікував компанії й осіб, причетних до перевезення балістичних ракет КНДР і пов?язаних із ними вантажів наприкінці листопада 2023 року і запровадив проти них санкції.
Також Державний департамент заявив, що Північна Корея порушує ембарго ООН на постачання зброї, а на спеціальному засіданні Ради безпеки ООН представник Південної Кореї заявив, що КНДР використовує Україну як полігон, щоб випробовувати свої ракети. ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: NYT: Росія розморозила частину активів Північної Кореї в обмін на зброю
Про це повідомляє Радіо Свобода. http://www.radiosvoboda.org
Автор: головний редактор УкрЗахідІнформ
.
Попередня новина: В Тернополі ВПО та сім’ї ...
Наступна новина: Уряд: Банк розвитку Ради ...