США запровадили санкції щодо шести осіб і двох компаній з Росії,Китаю та ОАЕ

США запровадили санкції щодо шести осіб і двох компаній з Росії,Китаю та ОАЕ

02.04.24 09:15 0 36
Сполучені Штати 27 березня оголосили про запровадження санкцій щодо шести фізичних осіб і двох компаній, що базуються в Росії, Китаї та Об'єднаних Арабських Еміратах, які отримують прибуток і сприяють фінансовим операціям Північної Кореї. Про це повідомила пресслужба Міністерства фінансів США.

За даними відомства, кошти, зібрані цими суб'єктами, зрештою спрямовуються на підтримку програм КНДР зі зброї масового знищення.

Ці санкції США спрямовані на агентів визначених банків КНДР, а також на компанії, які наймають корейських ІТ-спеціалістів за кордоном. Представники банківської системи КНДР, ІТ-спеціалісти та компанії, які їх наймають, отримують доходи та доступ до іноземної валюти, що є життєво важливим для режиму КНДР.

Вашингтон зауважує, що ці суб'єкти, що діють переважно через мережі, розташовані в Росії та Китаї, організовують схеми, створюють підставні або фіктивні компанії та керують таємними банківськими рахунками для переміщення і маскування незаконних коштів, ухилення від санкцій і фінансування програм КНДР зі створення зброї масового знищення та балістичних ракет.

Зазначається, що режим КНДР продовжує використовувати закордонних представників державних установ і банків для доступу до міжнародної фінансової системи. Серед шести осіб, щодо яких запроваджені санкції, Вашингтон називає Ю Пу Унг і Рі Тонг Хьок – китайські представники Tanchon Bank. Хан Чол Ман, представник банку Kumgang Bank, який з 2019 по 2023 рік координував або сприяв платежам між Китаєм і КНДР на суму понад мільйон доларів для кількох банків КНДР.

Мінфін США вніс до санкційного списку Ю Пу Унга, Джон Сон Хо, Хан Чол Мана та О Ін Чуна за ухилення від санкцій і фінансування ядерної та ракетної програм КНДР шляхом незаконного фінансування та відмивання грошей.

Також серед компаній, щодо яких США застосували обмеження, – ТОВ «Аліс», що базується у Владивостоці, відома в ОАЕ компанія Pioneer Bencont Star Real Estate. Обидві підпорядковані американській компанії Chinyong, яка пов'язана зі збройними силами Північної Кореї.

У січні сім членів Ради безпеки ООН звинуватили Росію в тому, що вона зловживає своїм становищем постійного члена Радбезу, купуючи північнокорейські ракети й атакуючи ними Україну в порушення резолюцій ООН.

Згодом Державний департамент США запровадив санкції проти трьох російських організацій і однієї фізичної особи, причетних до передачі й випробування балістичних ракет Північної Кореї для використання Росією проти України.

Читайте також: РФ близько 50 разів запускала по Україні ракети виробництва КНДР – прокуратура

Хоча Росія й КНДР заперечують постачання балістичних ракет для використання Кремлем у війні в Україні, Державний департамент США ідентифікував компанії й осіб, причетних до перевезення балістичних ракет КНДР і пов?язаних із ними вантажів наприкінці листопада 2023 року і запровадив проти них санкції.

Також Державний департамент заявив, що Північна Корея порушує ембарго ООН на постачання зброї, а на спеціальному засіданні Ради безпеки ООН представник Південної Кореї заявив, що КНДР використовує Україну як полігон, щоб випробовувати свої ракети. ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: NYT: Росія розморозила частину активів Північної Кореї в обмін на зброю

Про це повідомляє Радіо Свобода. http://www.radiosvoboda.org

Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: В Тернополі ВПО та сім’ї ...
Наступна новина: Уряд: Банк розвитку Ради ...

КОМЕНТАРІ